"Šiemet gavome 123 finansavimo paraiškas, kurių vertė beveik 35 mln. eurų. Finansavome apie trečdalį pateiktų paraiškų sumos, arba 1 iš 4 unikalių projektų. Per 2021 m. investuotojams išmokėta 424 tūkst. palūkanų. Per visą „Profitus“ veiklos laikotarpį - jau 1,3 milijono eurų", - sako „Profitus“ įkūrėja ir vadovė Viktorija Čijunskytė.

Šiemet daugiausia investuota į butų bei kvartalų projektus Vilniuje, Kaune ir pajūryje. Vidutinis finansuojamo projekto dydis siekia 170 tūkst. eurų, tačiau net trims projektams sutelkta daugiau nei 1 mln. eurų finansavimas.

Šiais metais gerokai ūgtelėjo ir per vieną mėnesį investuojančių žmonių skaičius. 2020 m. vidutiniškai kiekvieną mėnesį investuodavo 450 žmonių, 2021 m. – jau po 800 žmonių.

Pasak „Profitus“ vadovės, tokį aktyvumą lemia tiek staigus NT rinkos augimas, tiek teigiama karantino įtaka santaupoms. Iš viso 2021 m. visos šalies SFP jau sutelkė daugiau nei 41 mln. eurų.

Metinės palūkanos šiemet svyruoja nuo 5 iki 13 procentų, vidutiniškai vienas investuotojas uždirbo daugiau nei 8%, vidutinis investicijos terminas - 12 mėnesių. Šie metai išskirtiniai ir tuo, kad SFP finansavimo palūkanos peržengė 5 proc. ribą, taip nukonkuruodamos kredito unijas ir priartėjusios prie bankų palūkanų.

„Matome, kad vidutinis finansuojamo projekto reitingas yra B, vidutinė suma, kurią gauna projektų vystytojai sudaro 58 proc. įkeičiamo NT vertės. Beje, pastebėjome, kad moterys ir vyrai renkasi skirtingo reitingo projektus, vyrai dažniau – rizikingesnius, garantuojančius didesnę grąžą. Moterys investuoja atsargiau, tačiau užtikrintai didina savo investicinius portfelius“,- sakė V. Čijunskytė.

Iki metų pabaigos planuojama finansuoti dar 16,2 mln. eurų, „Profitus“ planuose yra 2021 metus baigti sutelkus 26,4 mln. eurų finansavimą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)