Rekordiniais ar dideliais sandoriais biurų rinkoje antras ketvirtis nepasižymėjo – du trečdalius sudarė didesni nei 500 kv. m ploto nauji nuomos ar plėtros sandoriai, buvo registruota ir mažesnių 200 – 300 kv. m susitarimų. Anot Indrės Narauskaitės, „Newsec“ biurų sprendimų vadovės, 2021 m. II ketvirčio metu buvo sumažėję išankstinių nuomos sutarčių, bendrovės prioritetą teikė verslo centrams, į kuriuos nelaukiant ir iš karto galima kraustytis.

Pandemijos pradžioje dalis rinkos žaidėjų buvo pristabdę sprendimų priėmimą, tačiau jai tebesitęsiant ir prisitaikius prie naujosios realybės biurų sandorių rinka atsigavo – nors sutarčių nėra itin daug, biurų ieško naujai ateinančios bendrovės ir tos, kurioms reikia didesnio ploto, aukštesnės klasės ar patogesnės lokacijos, taip pat dalis įmonių turi poreikį optimizuoti ar apjungti biurus.
Antras pusmetis prasidėjo didžiausiu šių metų nuomos sandoriu

2021 m. II pusmetis startavo didžiausiu šių metų biurų nuomos sandoriu rinkoje – „Girteka Logistics“ pasirašė 14 tūkst. m ploto biuro nuomos sutartį su „Galio Group“ dėl įsikūrimo verslo centre „Girteka Park“ Laisvės pr. 36, Vilniuje.

„Nors antrasis metų ketvirtis nebuvo gausus sandorių, vis dėlto antroji metų pusė prasidėjo pozityviai – tokio dydžio sandoriai kaip „Girteka Logistics“, Vilniaus biurų rinkoje sudaromi tik kartą-du per metus. Prognozuojame, kad per šiuos metus bus išnuomota mažiausiai 90 tūkst. kv. m biurų ploto, taip išlaikant panašius pastarųjų metų rodiklius“, – pažymi „Newsec“ biurų sprendimų vadovė.

Sumažėjęs A klasės biurų pasirinkimas Vilniaus centriniame rajone

Bendra rinkos vakansija per II š. m. ketvirtį krito nuo 7,1 proc. iki 6,6 proc., o laisvų patalpų ženkliau sumažėjo A klasės biuruose – nuo 5,9 proc. iki 4,9 proc. I. Narauskaitė nurodo, kad metų pabaigoje A klasės vakansija turėtų siekti 5-6 proc., tuo tarpu bendra vakansija augs sparčiau ir sieks 10-12 proc. metų gale.

„Nors pastaruoju metu pastebima išaugusi įtampa statybų rinkoje dėl kylančių statybos ir patalpų įrengimo bei medžiagų kaštų, poveikio biurų nuomos kainoms kol kas nematome, jos išlieka stabilios – A klasės verslo centruose nuoma siekia 16-17 Eur, o B+ klasėje – 10-14 Eur“, – teigia „Newsec“ ekspertė.

Anot jos, sparčiai pildantis laisviems sostinės moderniems biurams, š. m. II ketvirtį mažėjo A klasės biurų laisvas plotas, o tai rodo, kad bendrovėms, nespėjusioms susirasti naujų patalpų, gali tekti laukti iki dvejų metų – ženklesnės pasiūlos centriniame verslo rajone galime tikėtis tik duris atvėrus šiuo metu statomiems ir dar planuojamiems vystyti biurams.

Per 2021 m. I pusmetį suplanuotos naujų biurų metinės pasiūlos buvo priduota tik 25 proc., todėl vasarai persiritus į antrą pusę bei rudenį laukiama kelių naujų projektų užbaigimo – duris centriniame sostinės rajone atvers tik du A klasės verslo centrai „Core“ ir „Saltoniškių 7“ bei B+ klasei priskiriami: verslo parkas „Business Garden Vilnius“, „Office 100“, „Naujasis Skansenas“, „Cloud Offices“, „Girteka Park“.

„Dėl laiku nepradėtų statybų, pasikeitusių plėtros grafikų mažėja 2022 metams numatytų biuro patalpų pasiūlos plotas. Apie 30,000 kv. m biuro patalpų ploto, kuris šiuo metu yra statomas, bus priduota vėliau – 2023 metais. Todėl bendra pasiūla 2022-2023 metais gali išaugti iki 200,000 kv. m“, – pažymi I. Narauskaitė.