Beveik 300 tūkst. eurų kainuojantį butą skelbimuose dar praėjusį rudenį radęs Edgaras ilgai nedvejojęs nusprendė, kad būtent čia su šeima norėtų gyventi. Būstas buvo pardavinėjamas per žinomą nekilnojamojo turto brokerį Kęstutį Juozėną.

„Į brokerio įmonę pervedėm rezervacinį mokestį. Sutarėme, kad būsto kreditą gausime tik per kelis mėnesius. Eigoje iš brokerio sulaukėme spaudimo, kad reikia sumokėti daugiau pinigų. Pervedėme visą likusią dalį, visą pradinio įnašo sumą, 30 tūkst. eurų. Gavome banko garantinį raštą, kad jau galime sudaryti sutartį. Realiai nieko nebetrūko, kad eitume pas notarą“, – Delfi pasakojo Edgaras.

Netikėtas skambutis

Tačiau tą dieną, kai jau turėjo pasirašyti buto pirkimo sutartį, vyras sulaukė skambučio iš nežinomo numerio.

„Skambina žmogus, sako, kad jis irgi perka tą butą, irgi yra sumokėjęs pradinį įnašą“, – gegužės 7-osios įvykius prisiminė pašnekovas.

Supratę, kas nutiko, abu už butą pinigus mokėję pirkėjai tą pačią dieną susitiko su pardavėju. Šis tvirtino taip pat nieko nenutuokęs apie brokerio elgesį. Visi trys pradėjo K. Juozėno paieškas, kad galėtų išsiaiškinti situaciją ir bent atgauti sumokėtus pinigus.

„Visa ta situacija verta filmo, – prisiminė Edgaras. – Brokeris mus už nosies vedžiojo kokias dvi valandas.

NT brokeris
Foto: Shutterstock

Iš pradžių K. Juozėnas sakė esantis Lazdynuose ir jie patraukė ten.

„Tada jis pradėjo mums burti apie nebūtas avarijas. Jis neva turi pinigus išgryninęs automobilyje“, – prisiminė Edgaras

Trijulė apvažiavo policijos komisariatus ieškodami automobilio ir brokerio, tačiau bergždžiai. Supratęs, kad buvo apgautas, kitą dieną su pareiškimu Edgaras kreipėsi į pareigūnus, tačiau iki šiol gyvena nežinioje.

Jis sakė, kad dabar jis tik nori atgauti pinigus iš „Capital“, o įmonė tegul pati sprendžia klausimus su galbūt nesąžiningu brokeriu.

„Taip gali nutikti bet kam, – kalbėdamas su Delfi svarstė pašnekovas. – Kiek tokių žmonių dar gali būti?“

Panašių istorijų – bent 20

„Capital“ vadovas Dmitrijus Semionovas nurodė, kad į juos dėl situacijos jau kreipėsi 20 žmonių, o galbūt prarastų pinigų suma siekia 160 tūkst. eurų. Įmonė neatmeta, kad nukentėjusiųjų gali būti daugiau bei ragina juos kreiptis.

Anot jo, nei „Capital“ atstovai, nei sandorius sudarę klientai šiuo metu negali susisiekti su K. Juozėnu. To padaryti nepavyko ir Delfi – jo telefonas išjungtas.

Į K. Juozėnui priklausančią MB „Kereros investicijos“ rezervacijos mokesčius pervedę žmonės negali jų atgauti, o sandoriai laiku neįvyko.

„Turime duomenų, kad rezervacijos mokesčius už tą patį nekilnojamojo turto objektą (butą) K.J. yra paėmęs iš kelių asmenų, arba paimdavo rezervacijos mokesčius už butą, kuris nėra parduodamas. Kęstutis sudarydavo turto rezervacijos sutartis su pirkėju, šis pervesdavo avansus į jo įmonės sąskaitą. Nors pagal praktiką, pirkėjų atliekami avansiniai mokėjimai turi būti pervesti į pardavėjo, o ne tarpininko sąskaitas“, – komentavo D. Semionovas.

Jo teigimu, šiuo metu įtariama, kad brokeris galėjo veikti sisteminga ir nuskalstamai, todėl ir „Capital“ ruošiasi kreiptis į prokuratūrą dėl didelės vertės svetimo turto užvaldymo apgaule. Už tai numatyta atsakomybė Baudžiamojo kodekso 182 str.

D. Semionovas patvirtino, kad atskiri žmonės jau kreipėsi su skundais į pareigūnus ir policija aiškinasi aplinkybes. Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja situacijos nekomentavo, motyvuodama asmens duomenų apsauga.

Paklaustas apie „Capital“ atsakomybę šioje situacijoje, D. Semionovas paaiškino, kad įmonė veikia franšizės principu.

„Visi „Capital“ biurai yra sudarę franšizės sutartis su mumis ir gavę galimybę naudotis mūsų turimu prekės ženklu bei know-how. Esame partneriai, UAB „Capital Realty“ neturi jokių teisių reguliuoti nė vieno franšizės gavėjo veiklos, tik jiems patarti, – nurodė jis. – Taip pat ir atsakomybę neša būtent ta įmonė su kuria klientas sudarė sutartį. Vis dėlto, į šią situaciją žiūrime labai atsakingai ir klientams suteiksime visą reikalingą teisinę pagalbą, esame sudarę teisinių paslaugų sutartį su advokate, kuri gins visų nukentėjusiųjų interesus.“

Sudarė patikimo brokerio įvaizdį

Dabar, prisimindamas visą istoriją, Edgaras pasakoja, kad įtarimą jam turėjusių sukelti ženklų buvo ne vienas, pavyzdžiui, brokeris slėpė tikrąjį buto pardavėją ir sakė, kad visi reikalai turėtų būti tvarkomi tik per jį. Tačiau, anot pašnekovo, K. Juozėnas bendravo labai įtikinamai.

„Jis gal ir nusišnekėdavo, bet šnekėdavo tuo šventai įsitikinęs. Jis tau dėsto viską taip, lyg tai būtų gyvenimo tiesa“, – pokalbius su K. Juozėnu prisiminė jis.

Pašnekovas užsiminė jau po to klausęs buto pardavėjo, kodėl jis pasirinko būtent šį brokerį.

„Jis pasakojo, kad iš pradžių norėjo butą parduoti pats, bet kai įdėjo skelbimą, jam be sustojimo skambino brokeriai, žmogus dirbti negalėjo. Tada paskambino K. Juozėnas, sako, nueinam, per 3 minutes apšnekam kainą, tą, aną, netinka, apsisuku, išeinu. Atėjęs pasiūlė, per kelis mėnesius neparduodu to buto, dar pats 3 tūkst. eurų sumoku. Na, kai tokią sutartį deda, kaip jos galima nepasirašyti“, – sakė Edgaras.

Interneto skelbimuose K. Juozėnas taip pat sudaro patikimą įvaizdį, skelbia, kad per 5 metus sudarė 121 sėkmingą sandorį.

„Sunku rasti miegamąjį rajoną, kuriame didžiausia pardavimo kaina skaičiuojant už vieną kvadratinį metrą būtų ne mano“, – apie save rašo K. Juozėnas.

Jis giriasi, didžiajai daliai klientų pirkėjus suranda per tris savaites. „Nemanau, kad brokeris pardavime yra tik administratorius. Parduoti ar pirkti už rinkos kainą daug proto nereikia, o brokeriui už tokį sandorį mokėti – absurdas“, – teigia K. Juozėnas.

Dar kovo viduryje feisbuke buvo skelbiamas sveikinimas K. Juozėnui įstojus į „Silver Club“, kur džiaugiamasi komandoje turint tokį pavyzdį. Šiuo metu šis įrašas jau ištrintas.

Kęstutis Juozėnas
Foto: Facebook

„Capital“ vadovas dabar Delfi sakė, kad anksčiau problemų šis brokeris nekėlė, yra gauta keletas klientų skundų, tačiau pats Kęstutis į juos greit sureaguodavo ir situacijas išspręsdavo.

„Man svarbiausia – mano klientų sąskaitos likutis proceso pabaigoje“, – apie save rašė pats K. Juozėnas.