Nekilnojamojo turto vystymo bendrovės direktoriui – kaltinimai kreditoriams padarius žalos, siekiančios beveik pusę milijono eurų, ir skolininko nesąžiningumu. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos atliktas ikiteisminis tyrimas jam vadovavusio Vilniaus apygardos prokuroro sprendimu perduotas teismui.

Tyrimo duomenimis, įmonės direktorius, matydamas itin prastą bendrovės finansinę padėtį, toliau tęsė veiklą, tačiau nutraukė atsiskaitymus su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI), Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir „Sodra“.

Esą pirmiau buvo bandoma atsiskaityti su tiekėjais už suteiktas prekes ir paslaugas, kad plėtojamas nekilnojamojo turto projektas būtų tęsiamas. Įtariama, kad taip buvo pažeistas kreditorių eiliškumas, nes buvo tenkinami kelių žemesnės eilės kreditorių reikalavimai, įvairiomis dalimis jiems sumokėjus beveik 430 tūkst. eurų.

Privačius namus stačiusios bendrovės direktorius ikiteisminio tyrimo metu tikino, kad jo valdoma bendrovė nuo pat įkūrimo nebuvo finansiškai sėkminga, o 2018 metais, pasikeitus rinkos poreikiams, situacija ėmė blogėti, todėl direktorius ir priėmė tokį sprendimą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Jam surašius kaltinamąjį aktą, byla buvo perduota teismui. Civilinius ieškinius šioje byloje yra pareiškusi VMI – per 297 tūkst. eurų bei Vilniaus miesto savivaldybės administracija – per 17 tūkst. eurų. Laikinai apribota nuosavybės teisė turtui, kurio vertė – per 177 tūkst. eurų.