Taip pirmadienį nusprendė Klaipėdos apygardos teismas, atmetęs „Universalios arenos“ ieškinį.

„Nors „Universali arena“ ir dalyvavo konkurse dėl koncesijos, tačiau nebūdama viešąjį ir visuomenės interesą įgalintu ginti subjektu bei sutarties šalimi, negali būti laikoma turinčia teisę inicijuoti ir reikalauti koncesijos sutarties nutraukimo, atitinkamai reikšti ir kitus su jos vykdymu susijusius reikalavimus“, – rašoma teismo nutartyje.

„Universali arena“ siekia, kad būtų nutraukta koncesijos sutartis ir paskelbtas naujas koncertų salės valdytojo konkursas. Anot įmonės, koncesininkė nevykdo savo įsipareigojimų dėl renginių skaičiaus bei turistų pritraukimo.

Savivaldybės teigimu, koncesininkės veiklos negalima vertinti pagal pirmuosius metus – ji salę valdo nuo 2018-ųjų kovo.

Savivaldybė skelbė, jog koncesininkė ne turizmo sezono metu turės surengti bent 77 renginius, o iki 2019 metų vasario pritraukti bent 195,7 tūkst. lankytojų. 2018 metais ji suorganizavo 44 renginius.

Palangos savivaldybė 2018 metais su „Pajūrio infrastruktūra“ pasirašė 20 metų trukmės koncesijos sutartį. Pagal ją salę valdo bendrovė Palangos koncertų salė, o „Pajūrio infrastruktūra“ koncesijoje dalyvauja kaip investuotoja.

Pastarosios akcininkė bendrovė „Infrastruktūra LT“ taip pat valdo Klaipėdos „Švyturio“ areną, baseiną Klaipėdoje bei Girstučio baseiną Kaune.

Už 8,7 mln. eurų atnaujinta Palangos vasaros estrada atidaryta 2015 metų pabaigoje. Prisukamą muzikinę dėžutę primenančiame pastate patalpos pritaikytos koncertams, konferencijoms ir kitiems renginiams. Vėliau ketinama areną plėsti, pastatant meno mokyklą ir kultūros centrą.

Klaipėdos apygardos teismo nutartį per 30 dienų galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.