Nekilnojamojo turto registro duomenimis, sutartis pasirašyta rugsėjo 16 dieną.

„Lords LB Asset Management“ fondo „Lords LB Baltic Fund IV“ bendrovė „Terseta“ už turtą 2019 metų gruodį aukcione pasiūlė 11,22 mln. eurų. Fondo atstovai BNS nekomentavo sandorio detalių ir ką planuoja daryti su įsigytu turtu.

„Šios sutarties pasirašymas yra dar vienas žingsnis, įgyvendinant Lietuvos pašto pastato Gedimino prospekte pardavimo procesą. Tikimės, kad sandoris bus pilnai užbaigtas iki šių metų pabaigos“, – BNS sakė Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento atstovė Gintarė Kitovė.

Pasak jos, Lietuvos pašto skyrius iš pastato Gedimino prospekte iškeltas jau liepos pabaigoje, klientai aptarnaujami naujai įrengtose patalpose Totorių gatvėje.

Iki šiol Lietuvos paštas oficialiai neskelbė, kas laimėjo nekilnojamojo turto aukcioną.

Sostinės centrinio pašto pastatas parduotas pirmame rengtame aukcione, kuriame 5,4 tūkst. kv. m ploto pastatas su 0,2297 ha ploto komercinio sklypo nuomos teise Gedimino pr. 7 buvo parduodamas už daugiau nei 10 mln. eurų pradinę kainą. Aukcione dalyvavo keturi dalyviai.

Lėšas, gautas iš turto pardavimo Lietuvos paštas planuoja skirti 10,2 mln. eurų vertės logistikos centro, kuriame bus skirstomos siuntos, statybai Vilniuje ir paštų modernizavimui.

Vilniaus centrinio pašto pastatas yra dviejų epochų – XIX-XX amžių istorizmo-neorenesanso ir XX amžiaus antros pusės modernizmo – kūrinys. 1969 metais atliekant pastato rekonstrukciją, vieni žymiausi Lietuvos architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai išsaugojo istorinį fasadą, o viduje sukūrė naują erdvę, pritaikytą pašto funkcijai.

Fondui „Lords LB Baltic Fund IV“ taip pat priklauso 2018 metais už beveik 23,9 mln. eurų įsigyta valstybės elektros ir dujų įmonių grupės „Ignitis grupė“ centrinė būstinė sostinėje, biurų pastatas „k29“, viešbutis „Comfort Hotel LT“, prekybos centras „G9“ ir biurų pastatas „EU House“ Taline.