Vien Didžiosios Britanijos susidomėjimas pastarosiomis savaitėmis išaugo daugiau nei 200 proc. Jungtinės Karalystės vyriausybei prieš kelias savaites paskelbus planus sušvelninti kelionių apribojimus, britai puolė domėtis investavimo galimybėmis, teigia vietiniai ir tarptautiniai nekilnojamojo turto agentai.

Kaip skelbia dw.com, peržvelgus duomenis, kuriuos neseniai paskelbė pagrindinė Didžiosios Britanijos nekilnojamojo turto bendrovė „Rightmove“, Graikija buvo įvertinta kaip karščiausia būsto paieškos vietų Europoje. Tiesą sakant, susidomėjimas buvo toks didelis, kad tą pačią birželio dieną, kai vyriausybė paskelbė apie naujus kelionių apribojimų sušvelninimus, buvo užregistruota daugiau nei milijonas internetinių užklausų.

Visose penkiose patraukliausiose kelionių šalyse – Graikijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje ir Italijoje – užjūrio susidomėjimas išaugo net 340 proc., lyginant su birželio viduryje užfiksuotais skaičiais, praneša nekilnojamojo turto agentai.

Tačiau Graikija, kaip teigia Piersas Williamsas iš „Chestertons Ionian“, „iš tiesų atsigauna... Tokio susidomėjimo neregėjome ilgiau nei dešimtmetį.“

Vis dėlto dar neaišku, ar plūstančios užklausos reikš solidžius pardavimus. Nepaisant sušvelnintų kelionių apribojimų, dauguma britų nenoriai keliauja už savo šalies ribų.

O štai vokiečiai jau yra vietoje ir skubiai graibsto pasiūlymus, praneša „DW“. Kaip ir namų medžiotojai iš Prancūzijos, Austrijos ir Šveicarijos.

„Telefonas tiesiog nesiliauja skambėti, – prisipažįsta Hillary Dawson iš „Crete Homes“. – Susitikimų dėl namų apžiūros esu sutarusi iki pat vasaros galo“, – sako ji.

Pramonės atstovų vertinimu, vien tik vokiečių investicijos į nekilnojamąjį turtą pastaraisiais mėnesiais šoktelėjo 50 proc. Vokiečius labiausiai domina dideli sausringos žemės plotai Peloponese ir milijonus dolerių kainuojančios vilos tokiose salose kaip Amorgosas, Kreta, Karpatas ir Korfu – dauguma šio nekilnojamojo turto pateko į rinką dėl sunkumų patiriančios Graikijos nacionalinės ekonomikos.

Iš maždaug 5750 nekilnojamojo turto valdų, kurias siūlo „Rightmove“, 1754 įsikūrusios Kretoje. Tai daugiausia privačios rezidencijos, kainuojančios apytikriai nuo 10 tūkstančių iki 10 milijonų eurų. Daugiau nei 25 skelbimų siūlomi didžiuliai pajūrio viešbučiai su kavinėmis ir dideliais paplūdimio ruožais, tinkamais tolesnei plėtrai.

Prognozuojama, kad sąrašas augs, o jame padaugės komercinių sklypų ir investicinio turto. Jei artimiausiais mėnesiais stebuklingai nepadaugės rezervacijų, net 65 proc. šalies viešbučių gresia bankrutas – daugelis jų įsikūrę Kretos, Rodo ir Korfu salose, kaip rodo oficiali statistika.