Tarybos teigimu, PST laiku nesumokėjo baudos ir tarybos sprendimą apskundė teismui, tačiau bendrovei nuo nesumokėtos baudos buvo skaičiuojamos palūkanos. Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) patvirtinus Konkurencijos tarybos nutarimą, PST turės sumokėti ir baudą ir 6 proc. dydžio metines palūkanas už kiekvieną pradelstą dieną.

Palūkanos, jau viršijančios 1,1 mln. eurų, bus skaičiuojamos ne ilgiau kaip 180 dienų po teismo sprendimo arba kol PST sumokės baudą.

PST vadovas Dalius Gesevičius BNS sakė, kad bauda bus sumokėta.

„Nežinau kokia situacija su tos baudos mokėjimu, bet baudą mes moksime. Teismas priteisė, teismai vykdo teisingumą ir mes būsime priversti sumokėti vienareikšmiškai“, – BNS sakė D. Gesevičius.

PST valdybos pirmininkas: kai kurie investiciniai projektai gali būti koreguojami

Kaip rašoma vėliau žiniasklaidai išplatintame pranešime, „Panevėžio statybos trestas“ (PST) priims visus reikiamus sprendimus, kad, nepaisant Konkurencijos tarybos skirtos baudos, būtų išlaikytas bendrovės veiklos stabilumas.

„Vertiname situaciją ir ruošiamės kiekvienam galimam scenarijui, kad būtų užtikrinta sklandi tolimesnė įmonės veikla, o visi įsipareigojimai užsakovams, partneriams, tiekėjams, akcininkams bei darbuotojams vykdomi. Esame viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje, turime sukaupę ilgalaikę patirtį, tad nors baudos suma nemaža, kasdieninė bendrovės veikla dėl to nenukentės. Tiesa, gali būti koreguojami kai kurie investiciniai projektai“, – sako PST valdybos pirmininkas Remigijus Juodviršis.

Anot jo, bendrovės valdyba priims visus reikiamus sprendimus, kad būtų išlaikytas PST finansinis stabilumas, įsipareigojimų vykdymas ir per daugelį metų užsitarnautas partnerių pasitikėjimas.

„Nors tikėjomės kitokio teismo sprendimo, tačiau jį gerbiame ir vykdome. Jau numatėme tiek vidinių išteklių, tiek išorinių finansavimo šaltinių, kurie esant poreikiui gali būti pasitelkti ir tai nesutrikdytų įprastos įmonės veiklos“, – teigia R. Juodviršis.

LVAT birželio 3 dieną galutinai nutarė, kad PST ir šiuo metu bankrutuojanti Vilniaus statybų bendrovė „Active construction management“ (buvusi „Irdaiva“) prieš septynerius metus buvo sudariusios kartelinį susitarimą, dalyvaudamos sostinės savivaldybės skelbtuose darželių atnaujinimo konkursuose, ir už tai pagrįstai buvo nubaustos milijoninėmis baudomis.

Teismas paliko galioti 2018 metų gegužę Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą nutartį, kuria įmonių prašymas panaikinti 2017 metų pabaigoje Konkurencijos tarybos skirtas baudas atmestas.

Konkurencijos taryba 2017 metais skyrė PST 8,514 mln. eurų, o „Irdaivai“ – 3,686 mln. eurų baudas už tai, kad įmonės susitarė kartu dalyvauti ir nekonkuruoti 24-iuose savivaldybės įmonės „Vilniaus vystymo kompanija“ 2013–2015 metais skelbtuose mokyklų ir darželių atnaujinimo konkursuose.

2019 m. PST ir jos valdomų įmonių konsoliduotos pardavimo pajamos siekė 108,5 mln. eurų ir buvo 14 proc. didesnės nei ankstesniais metais. Grynasis pelnas šiuo laikotarpiu sudarė 0,59 mln. eurų. PST įmonių grupėje iš viso dirba daugiau nei 950 žmonių.