„Esu buto nuomotojas Palangoje. Užsiimu ilgalaike nuoma. Dirbu pagal verslo liudijimą. Veiklos sritis – gyvenamųjų patalpų nuoma. Dirbantys verslininkai su trumpalaike nuoma išsiima tos pačios srities verslo liudijimą. Taip išeina, kad mes visi teikiame apgyvendinimo paslaugas“, – laiške „Vakarų ekspresui“ rašė vienas palangiškių.

Jis nurodė, kad Palangos savivaldybės tinklalapyje perskaitė informaciją, esą yra Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas, pagal kurį visi fiziniai asmenys, teikiantys apgyvendinimo paslaugas, privalo nutraukti savo veiklą iki kovo 30 dienos be jokios išimties prieš įsakymo paskelbimą gyvenusiems asmenims.

„Todėl nuo kovo 30 dienos iki karantino pabaigos turėčiau į gatvę išmesti savo nuomininką, kuris pas mane gyvena jau 2 metus. Deja, sprendimai daromi neapgalvotai“, – piktinosi jis.

Tačiau Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas dėstė, kad šiuo konkrečiu atveju, jei nuomininkas gyvena jau 2 metus ir nuomos sutartis įstatymų nustatyta tvarka yra įregistruota viešajame registre, draudimas teikti apgyvendinimo paslaugą yra netaikomas.

„Draudimas teikti apgyvendinimo paslaugas netaikomas apgyvendinimo paslaugų teikėjams, kurių patalpos esant poreikiui, pagal sutartis su savivaldybių administracijomis, yra naudojamos asmenims izoliuoti, ir asmenims, sudariusiems nekilnojamųjų daiktų nuomos sutartis, kurios įstatymų nustatyta tvarka įregistruotos viešame register“, – akcentavo P. Kaminskas.