„Dėl Kauno iš tikrųjų buvo vienintelis konkretus pasiūlymas - architektūros muziejus. Tarpinstitucinė grupė greičiausiai svarstys šį galimą variantą, nes daugiau idėjų nebuvo, bet ji tikrai buvo pakankamai konkreti, su paskaičiavimais, su netgi patalpų išdėstymais. Aiškiai matosi, jog žmonės susipažinę su viskuo ir pats Lietuvos paštas prieš tai buvo įleidęs šią iniciatyvinę grupę į paštą pažiūrėti erdves“, - BNS teigė Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

Anot jos, dėl Klaipėdos rūmų, skirtingai nei dėl Kauno, niekas nepageidavo apžiūrėti, o viena iš susitikimuose pasiūlytų konkretesnių idėjų - įkurti galeriją.

„Viena iš konkretesnių idėjų buvo galerijos įkūrimas, o daugiau konkretesnių idėjų nebuvo. Ten galbūt daugiau pareiškimų buvo apie tai, jog reikia pastatą remontuoti, tai mes su tuo pilnai sutinkame. Nauja vadovybė, kuri atėjo 2018 metais, iš karto pasakė, kad su Klaipėdos pašto rūmais reikia kažką daryti, kad jie negriūtų“, - teigė V. Budrienė.

Pasak jos, architektūros muziejus neužimtų viso Kauno pašto pastato ploto, jo operatoriai galėtų išsilaikyti iš kitų veiklų. Svarstoma, kad pastate galėtų įsikurti restoranų, kavinių ar keli gyvenamieji kambariai.

Anot V. Budrienės, pateiktus pasiūlymus vertins tarpinstitucinė grupė, kuri apsvarstys pasiūlymus ir pateiks rekomendacijas.

Anksčiau Lietuvos paštas buvo nusprendęs parduoti centrinių paštų pastatus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau dalis politikų, taip pat paveldosaugininkai pasisakė už jų išsaugojimą visuomenės reikmėms. Vilniaus centrinio pašto pastato aukcionas įvyko gruodį. Kol kas sandoris nėra užbaigtas.

1932 metais atidarytas garsaus architekto Felikso Vizbaro projektuotas Kauno centrinis paštas yra vienas svarbiausių tarpukario valstybės reprezentacinių ir modernizmo statinių. Jis reikšmingas architektūriniu, inžineriniu ir istoriniu požiūriu, tapęs vienu ryškiausių architektūrinių laikinosios sostinės akcentų.

Prieš 126 metus statytas Klaipėdos centrinis paštas buvo įsikūręs Klaipėdos pašto stoties statinių komplekse.