„Praėjusią savaitę net du nekilnojamojo turto vystytojai galimai bandė klaidinti pirkėjus, miestiečius ir miesto administraciją, pasiūlydami pirkti butus ten, kur jokio leidimo statyti jų neturi – neegzistuojančiuose aukštuose.

Vienas projektas Lvovo gatvėje Šnipiškėse, kitas – Lapių gatvėje Žvėryne. Žinau, ką tokiais atvejais, kaip mano minėti, suokia pardavėjai – „žodžiu jau suderinta, būtinai bus patvirtinta“. Tiesa tokia, kad nei raštu, nei žodžiu niekas nederinta ir nesuderinta.

Dėl šių vystytojų potencialių pirkėjų klaidinimo kreipiausi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Ir, be abejo, šių projektų derinimui pavedžiau išsitraukti galingesnį padidinamąjį stiklą, skirti visą reikalingą laiką, kad miestiečiai nebūtų maustomi“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

VVTAT prašoma įvertinti, ar nepažeidžiami vartotojų viešojo intereso atvejai, kai viešojoje erdvėje (nekilnojamojo turto pardavimo internetinėse svetainėse) skelbiama apie parduodamus nekilnojamojo turto objektus, kuriems neišduotas statybą leidžiantis dokumentas būtent tokiam statiniui.

Įvardijo du projektus

Pranešime spaudai įvardijami du projektai. „Andrum Group“ projektas Šnipiškėse ir įmonių „Ikeira“ bei „Releven Project Management“ projektas Žvėryne.

Pranešime spaudai rašoma, kad šių metų vasario 11 d. savivaldybę pasiekė informacija, jog internetiniame nekilnojamojo turto pardavimo portale andrum-metropolis.lt yra paskelbta informacija apie sklype Lvovo g. 79 statomame daugiabutyje parduodamus butus 7-ame pastato aukšte.

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Vilniaus miesto savivaldybė yra išdavusi statybos leidimą šiuo adresu statyti 1–6 aukštų gyvenamąjį pastatą.

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Patikrinus portalą paaiškėjo, kad pirkėjams siūlomas ne tik nesamas aukštas. Pardavinėjamos patalpos neatitinka statybos leidime nustatytų patalpų charakteristikų – leidime statybai pirmajame pastato aukšte nurodytos komercinės patalpos internetiniame portale parduodamos kaip būstas – „loftai“, juose numatytos papildomos tarpaukštinės perdangos. Tuo būdu, neišlaikant statybos leidime nurodytų parametrų, faktiškai padidintas pastato naudingas plotas.

Foto: Bendrovės nuotr.

„Vilniaus miesto savivaldybės administracija jokia forma nėra pritarusi minėtame portale pateiktiems pakeitimams. Po savivaldybės atstovų kreipimosi į statytoją su prašymu pateikti informaciją ir paaiškinti portale pateiktos medžiagos pagrįstumą, informacija portale buvo pakeista taip, kad neprieštarautų išduotam statybos leidimui, tačiau vėliau pasiteiravus telefonu, galimybė įsigyti būstą 7 aukšte buvo siūloma ir toliau“, – rašo savivaldybė

Kitas atvejis, kurį aprašo savivaldybė: NT brokerių įmonės „Capital“ skelbimai, kuriais įmonė pardavinėja butus pastato, esančio adresu Lapių g. 3 antstate.

Foto: Vilniaus miesto savivaldybė

Kaip rašoma, Vilniaus miesto savivaldybės administracija 2019 m. vasario 22 d. buvo pritarusi administracinės paskirties pastato su gyvenamosiomis patalpomis Žvėryno seniūnijoje projektiniams pasiūlymams, tuomet projekte buvo numatytas 4 aukštų pastatas su rūsiu. Jau prasidėjus statyboms, bendrovės „Ikeira“ užsakymu architektų studija „JP Architektūra“ parengė naujus projektinius pasiūlymus, siekdama įteisinti antstatą – penktą aukštą. Nors viešas naujų projektinių pasiūlymų pristatymas šių metų vasario 11 d. įvyko, Vilniaus miesto savivaldybės administracija sprendimo dėl pritarimo jiems dar nėra priėmusi.

„Delfi“ gavo „Capital Experts“ komentarą, kuriame teigiama, kad savivaldybės pranešime esantis teiginys neatitinka tikrovės. Visgi tuo pačiu kalbama ir apie įvykusią žmogišką klaidą.

„Capital Experts“ niekada nepardavinėjo ir neparduoda butų pastato, esančio adresu Lapių g. 3, antstate. Pripažįstame, kad „Capital Experts“ darbuotojui rengiant skelbimą, įvyko žmogiška klaida ir skelbimuose buvo patalpintos klaidinančios vizualizacijos, kuriose matomas pastato antstatas, tačiau pabrėžiame, kad patalpos antstate nebuvo ir nėra parduodamos. Pagal tarpininkavimo sutartį su projekto vystytoju UAB „Ikeira“, projekte parduodamos komercinės, administracinės ir gyvenamosios patalpos iki ketvirto aukšto imtinai. Atsiprašome visuomenės ir projekto vystytojo už įvykusią klaidą“, – rašoma komentare.

„Andrum Group“: butai derinamame aukšte pardavinėjami nebuvo

„Delfi“ gavo įmonės „Andrum Group“ komentarą. Jame buvo teigiama, kad Vilniaus miesto savivaldybei išplatinus pranešimą apie vystytojų, taip pat ir „Andrum Group“, pardavinėjamus neegzistuojančius aukštus, įmonė pabrėžia, kad butai derinamame aukšte parduodami nebuvo, o tinklalapyje buvusi klaida – ištaisyta.

„Trečiadienį Vilniaus miesto savivaldybė išplatino pranešimą „Savivaldybė įspėja: nekilnojamojo turto vystytojai pardavinėja neegzistuojančius aukštus“, kuriame rašoma, kad internetinėje svetainėje andrum-metropolis.lt galimai buvo siūloma pirkti butus Lvovo g. 79 sklype statomame daugiabučio 7-ame pastato aukšte, nors savivaldybės išduotame leidime statyti yra numatyti 1-6 aukštai.

„Andrum Group“ pabrėžia, kad butai derinamame aukšte reklamuojami ar parduodami nebuvo. Per butų paiešką tinklalapyje matomi septinto aukšto planai pašalinti ir klaida ištaisyta. Įmonė prisiima visą atsakomybę dėl įvykusios žmogiškosios klaidos“, – buvo rašoma gautame komentare.

„Esame pradėję projekto Lvovo g. 79 pakeitimų procedūras – įgyvendinti septynių aukštų projektą- ir niekada šių savo intencijų neslėpėme. Pardavimų 7 aukšte nevykdėme, tačiau potencialius pirkėjus, ypač besidominčius paskutiniais aukštais, informuodavome, kad projektas galimai gali kisti (jei bus sėkmingai suderintas detalusis planas ir išduotas statybos leidimas). Jokios aktyvios pardavimus skatinančios veiklos nevykdėme – 7 aukšto nebuvo vizualizacijose, aprašymuose, pardavimų skelbimuose. Tačiau visiems interesantams komunikavome, kad realios projekto apimtys bus žinomos vėliau. Mūsų klaida – projekto tinklalapyje, butų paieškos skiltyje rodyti dar tik derinamą septintą aukštą. Tai – žmogiška planavimo klaida, dėl kurios atsiprašome ir ji jau ištaisyta“, – sakė įmonės atstovė Monika Drungilatė.

Anot jos, įmonė įsipareigoja viešai paskelbti derinimo rezultatus, kai tik jie bus žinomi.