„Su dideliais projektais visą laiką yra kokių nors grėsmių, bet, kalbant apie savivaldybės ir Vyriausybės santykius, mes sutarę ir dėl europinių pinigų, būtent kam ir kaip perskirstoma, ir dėl savo įsipareigojimų laikymosi, tai šitoje vietoje grėsmės nematau. Premjeras patikino, kad, jei neprašysime daugiau lėšų, negu numatyta, o ir neprašysime, tai viskas ir judės“, – Eltai po susitikimo sakė R. Šimašius.

Jis taip pat sakė informavęs premjerą, kad teismas leido tęsti procesus.

„Informavau premjerą apie situaciją, apie tai, kad, atšildžius teismui visą procesą, judame toliau. Premjeras turėjo įvairių klausimų, viskas išsiaiškinta, judame toliau“, – teigė Vilniaus meras.

R. Šimašius nurodė, kad kitą savaitę klausimas dėl nacionalinio stadiono turėtų būti svarstomas taryboje ir, šiai pritarus, bus einama sutarties su partneriu parengimo link.

„Kadangi teismas buvo sustabdęs visą procesą, mes natūraliai turėjome sustabdyti ir derybų galutinę stadiją su privačiu partneriu. Reikės paskutinius taškus sudėlioti, kas turėtų būti trumpas laikotarpis. Buvome jau beveik bepasirašantys sutartį tuo metu, bet vis tiek reikia sugrįžti prie to“, – tikino R. Šimašius.

Tuo metu premjero patarėjas Tomas Beržinskas teigė, kad Vyriausybė dėl projekto nemato problemų, jei bus laikomasi įsipareigojimų.

„Svarbiausias dalykas - kad nebūtų viršijami Vyriausybės įsipareigojimai, kurie buvo Vyriausybės nutarime 2015 metų. Meras patikino, kad daugiau pinigų neprašys, tai Vyriausybė tikrai nemato problemų. Ir Vyriausybė, ir premjeras yra už tai, kad tas stadionas pagaliau Vilniuje atsirastų“, – Eltai sakė T. Beržinskas.

ELTA primena, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryba praėjusią savaitę pritarė, jog iš savivaldybės biudžeto stadiono statybos projektui būtų numatyta dar 50,107 mln. eurų.

Anksčiau buvo planuota, kad stadiono projekto įgyvendinimui bus skirta per 36 mln. eurų iš valstybės lėšų, dar apie 33 mln. eurų sudarys ES parama, tačiau Vyriausybė nusprendė dalį ES lėšų perskirstyti kitiems miesto projektams.

Įmonė „Axis Industries“ projektą su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“ ketino įgyvendinti už 79,9 mln. eurų (be PVM). Vis dėlto praėjusią savaitę savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis sakė, kad dabartiniu scenarijumi projekto vertė gali pakilti iki 106 mln. eurų (su PVM) arba iki maždaug 90 mln. eurų be PVM.

Vilniaus miesto savivaldybė kurį laiką bylinėjosi su iš konkurso pašalinta įmone „Vilniaus nacionalinis stadionas“ (VNS), kuri skundė teismui savivaldybės sprendimą ją pašalinti iš konkurso.

Vis dėlto Lietuvos apeliacinis teismas atmetė VNS skundą ir leido tęsti Nacionalinio stadiono statybos projektą.