Anot teismo, nėra ginčo, kad „Hanner“ įmonė „LT development fund“ iki įspėjimo statinį jau buvo nugriovusi ir išregistravusi, sklypo nenaudojo pagal paskirtį.

„Įmonės atstovas pripažino, kad sklypą pagal paskirtį pradėjo naudoti tik gavęs įspėjimą apie sutarties nutraukimą ir tik siekiant išsaugoti lengvatine tvarka sudarytą valstybinės žemės nuomos sutartį. Tai reiškia, kad atlikdama projektavimo darbus, įmonė veikė savo rizika. Teismo vertinimu, tarnyba pagrįstai surašė įspėjimą apie sutarties nutraukimą“, – rašoma teismo nutartyje.

Tačiau teismas nurodė, jog pasikeitus aplinkybėms, NŽT nebeliko pagrindo nutraukti valstybinio sklypo sutarties.

Iki 2018 metų spalio, kai įmonė gavo įspėjimą, sklypas nebuvo naudojamas pagal paskirtį. Tarnyba pripažįsta, kad po įspėjimo įmonė sklype pradėjo sandėliuoti statybines medžiagas, taip pat siekia statyti tokiai paskirčiai skirtus statinius. Teismo teigimu, aplinkybė, kad tam tikru laikotarpiu ji pagal tiesioginę paskirtį sklypo nenaudojo, o vėliau, siekdama išsaugoti sutartinius santykius, pradėjo naudoti, nepaneigia jos teisės išlaikyti sutartinius santykius.

„Sutarties nutraukimas po to, kai įmonė pradėjo sklypą naudoti pagal paskirtį, kuriai jis išnuomotas, yra neproporcingas“, – rašoma teismo nutartyje.

Teisme „LT development fund“ siekia uždrausti NŽT nutraukti sklypo nuomos sutartį, o tarnyba siekia, kad sutartis būtų nutraukta.

Nuo lapkričio teismai yra uždraudę NŽT nutraukti dar 2006 metais pasirašytą valstybinio sklypo nuomos sutartį, o nuo sausio – „LT development fund“ vykdyti statybos darbus teritorijoje sostinės Algirdo gatvėje.

Tarnybos teigimu, sklypai be aukciono gali būti išnuomojami tik jei yra užstatyti statiniais, o sklype Algirdo gatvėje tokių statinių nėra.

„Hanner“ sklypą įsigijo 2014 metais – tuomet ji skelbė 2,3 hektaro ploto teritorijoje planuojanti statyti komercinį objektą. Bendrovė teismui nurodė nugriovusi sklype stovėjusius statinius ruošdamasi projekto plėtrai ir po sostinės savivaldybės rekomendacijos, nes pastatai buvo prastos būklės, o už apleistą turtą grėsė didesnis NT mokesčio tarifas. Anot įmonės, nutraukus sklypo nuomos sutartį jį patirtų 3,96 mln. eurų žalos – tiek ji investavo į teritorijos įsigijimą ir paruošimą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)