Svarbiausia – vieta ir aplinka

Pranešime žiniasklaidai nekilnojamojo turto (NT) ekspertė, pardavimų vadovė Jurgita Kveselaitė sako, kad, ieškodami būsto miestuose, o ypač – sostinėje, pirkėjai turėtų pirmiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdo įpročius. Visų pirma, reikia įvertinti infrastruktūrą – numatyti, kur mieste teks daugiausia važinėti, kokiomis transporto priemonėmis bus patogu judėti.

Kitas svarbus aspektas – aplinka. Gyventojai ypač vertina parkus, kitas žaliąsias zonas. Jos žmonėms suteikia galimybę pasimėgauti gamtos vaizdais ir išnaudoti infrastruktūrą sveikatinimuisi: aktyviai judėti ar sportuoti gryname. Siekiantys gyventi miesto ritmu, mieliau renkasi namus įvykių epicentre – kur teatrai, kavinės ir parduotuvės yra ranka pasiekiamos.

„Kiekvienas pirkėjas vertina komfortą, kurio nenori ir nemato prasmės paleisti, jei tik pavyksta atrasti. Jei anksčiau renkantis būstą labai svarbu buvo lokacija ir, tarkime, buto išplanavimas, dabar vis svarbesnė tampa butų projektų aplinka: rekreacinės zonos, miškai, parkai“, – sako J. Kveselaitė.

Jai antrina ir architektas Vaidotas Gelžinis, teigiantis, kad naujuose būsto projektuose vis daugiau dėmesio skiriama ne tik gyvenamajam pastatui, bet ir aplinkai, natūralumui.

„Svarbu, kad būsto išorėje būtų patogių parkavimo vietų, privačių kiemų, vaikų žaidimų aikštelių, sporto aikštynų, o namo viduje – kuo daugiau natūralių medžiagų: parketas, palangės, renesansą išgyvenantys mediniai langai, daiktų laikymo vietos“, – sako architektas.

Jis pritaria ir teiginiui, kad privalumu tampa namai arti žaliųjų erdvių: vaizdingų miško ar parko zonų.

Gilužio rivjera
Namus perka dabarčiai

Pasak J. Kveselaitės, arčiau gamtos namų ypač ieško jaunos poros ar šeimos su mažais vaikais. Jiems svarbu, kad būtų kur leisti laisvalaikį ar dalį dienos gryname ore netoli gyvenamosios vietos. Be to, tokie pirkėjai būstą įsigyja dabarčiai – daugiausia 3, 5 ar 10 metų.

„Visuomet rekomenduojama atsižvelgti į tai, kad žmogaus poreikiai, kaip ir aplinka, keičiasi. Todėl būstas, kuris yra patogus ir patrauklus dabar, nebūtinai bus tinkamiausias tolimoje ateityje – po 20 ar 40 metų. Gyvenimą būste reikia planuoti etapais: vienam gyvenimo etapui tinka vienokie, kitam – kitokie namai“, – pataria specialistė.

Pasak jos, šie aspektai skatina pirkėjus įvertinti savo poreikius ir išsirinkti tinkamiausią, priimtiniausią variantą pagal turimas galimybes.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)