„Labai gaila, kad vietoje to, jog siektų naudos visuomenei, dabartinė Vilniaus miesto savivaldybė rinkosi sau naudingą kelią - proteguojant vieną bendrovę kuo greičiau „prastumti“ sutartį. Dėl to ir turime dabartinę situaciją - valdantieji darė daugybę procesinių pažeidimų, nesivadovavo teisės aktais, du kartus mus neteisėtai išmetė iš konkurso“, - sako įmonės vadovas.

R. Načajaus teigimu, Vilnius ir Lietuva nusipelnė geriausio įmanomo daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu, o norima pasirašyti sutartis esą to nesuteiks.

„Ji naudinga ne visuomenei, o konkrečiai bendrovei ir asmenims. Gyvename teisinėje valstybėje, todėl esame įsitikinę, kad konkursas turi būti vykdomas skaidriai ir remiantis teisiniu pagrindu, išrenkant geriausiai viešąjį interesą tenkinantį projektą“, - teigiama R. Načajaus komentare.

Taip pat jis sako, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius P. Poderskis žiniasklaidai ir visuomenei pateikia melagingą informaciją.

R. Načajus cituoja šias P. Poderskio mintis: „uždraudė pasirašyti sutartį, visa kita, kas su ja susiję - derybos, tarybos sprendimai, kurie gali būti reikalingi, su tuo mes toliau dirbsime„; „tai neužkerta kelio toliau derinti sutarties sąlygas su konkurso laimėtoja bei miesto taryboje.„

Pasak VNS vadovo, tai - melaginga informacija, nes Vilniaus apygardos teismo nutartyje aiškiai rašoma, kad teismas nurodo stabdyti procedūras ir nesudaryti koncesijos sutarties.

Komentare cituojama ši ištrauka iš teismo nutarties: „(...) nutaria: iš dalies tenkinti ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas” prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir sustabdyti projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksas“ koncesijos suteikimo konkurso procedūras bei įpareigoti atsakovus Vilniaus miesto savivaldybės administraciją ir Kūno kultūros ir sporto departamentą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės nesudaryti koncesijos sutarties, iki įsiteisės šioje byloje priimtas teismo sprendimas.„

„Tai, kad teismas mūsų prašymą tenkino „iš dalies“, reiškia, kad savo ieškinyje prašėme procedūras ir pasirašymą stabdyti, kol bus priimtas ir įvykdytas teismo sprendimas, o teismas sustabdė iki kol bus priimtas ir įsiteisės teismo sprendimas šioje byloje. Tad akivaizdu, kad nutartis yra taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir procedūroms, t. y. laikinųjų apsaugos priemonių galiojimo laikotarpiu negalimos jokios procedūros. P. Poderskis žiniasklaidai ir visuomenei teigdamas, jog ir toliau tęs procedūras, tik patvirtina savo ketinimus eilinį kartą nevykdyti teismo nutarties, kuri yra privaloma“, - prabrėžia VNS vadovas.

ELTA primena, kad nacionalinio stadiono statybos neprasideda daugiau nei trisdešimt metų. Savivaldybei užpernai paskelbus viešąjį konkursą dėl vadinamojo nacionalinio stadiono statybų, pasiūlymus pateikė dvi bendrovės - koncerno „Icor“ valdoma „Axis Industries” ir VNS. Sostinės mero sprendimu dėl techninių pasiūlymo pateikimo niuansų iš konkurso buvo pašalinta bendrovė VNS. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patenkino VNS ieškinį ir įpareigojo savivaldybę konkurse priimti ieškovės preliminarų pasiūlymą.

Sausio pabaigoje savivaldybė pranešė, kad bendrovė VNS vėl šalinama iš dalyvavimo konkurse. Šeškinės daugiafunkcio komplekso projekto komisija, įvertinusi per metus dėl įvairių aplinkybių pasikeitusią VNS techninę ir finansinę kvalifikaciją, nusprendė, kad, siekdamas įrodyti savo tinkamumą projekto reikalavimams, VNS teikė melagingą informaciją apie savo konsorciumo sudėtį, taip pat techninius bei finansinius pajėgumus.

Bendrovės vadovas R. Načajus tai neigė ir sakė, kad su jais siekiama susidoroti, paminti konkurenciją ir atverti kelią „Axis Industries“ „susitarti dėl vilniečiams ir visiems Lietuvos gyventojams nenaudingų sąlygų“.

Vilniaus miesto taryba vasarį patvirtino daugiafunkcio komplekso Šeškinėje koncesijos sutartį, kurią planuojama pasirašyti su „Axis Industries“. VNS pateikė ieškinį Vilniaus apygardos teismui, ginčydami „neteisėtą pašalinimą iš konkurso“.

Antradienį Vilniaus apygardos teismas sustabdė nacionalinio stadiono koncesijos sutarties pasirašymą pritaikant laikinąsias apsaugos priemones.

„Pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, bet procedūrų nesustabdė. Tai nieko netikėta iš esmės. Viskas toliau tęsiasi, o tie teismo sprendimai kažkada bus“, - Eltai patvirtino P. Poderskis.

Administracijos direktorius negalėjo tiksliai pasakyti, iki kada tęsis laikinosios apsaugos priemonės, tačiau patikino, kad savivaldybė šį sprendimą skųs.

„Dabar tiksliai labai nepasakysiu (iki kada pritaikytos priemonės. - ELTA), nes viskas nutartyje pasakyta. Skųsime, aišku, tą sprendimą, ir galbūt tą sustabdymą atšauks. Kita vertus, svarbiausia būtų paminėti, kad procedūros nėra sustabdytos. Tai gerai, nes galime toliau procesą vesti, kas dar liko padaryti po tarybos“, - Eltai teigė P. Poderskis.