„Šiandien joks paveldosaugininkas ir gamtosaugininkas negali žiūrėdamas žmonėms į akis paaiškinti, kokią žalą daro ir kodėl bus griaunami šie pastatai, kodėl visi mokesčių mokėtojai turi mokėti už šias klaidas. Turime užkirsti tokį valstybės diskreditavimą. Todėl Seimo nariai kartu su Neringos gyventojais kreipiamės į Konstitucinį Teismą prašydami įvertinti, ar 2012 metais patvirtintas Kuršių Nerijos tvarkymo planas yra priimtas teisėtai“, - pranešime cituojamas Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas liberalas Simonas Gentvilas.

Vyriausybei nesugebant suderinti naujo Kuršių Nerijos tvarkymo plano versijos, bus griaunami legaliai pastatyti pastatai ir tai kainuos apie 20 milijonų eurų kompensacijų iš valstybės biudžeto, tai yra – visų mokesčių mokėtojų pinigų.

„Per 5 metus nuo ydingo plano patvirtinimo, Vyriausybė ir Aplinkos ministerija nesugebėjo patobulinti įstatymų ir rasti atsakingų asmenų, todėl vienintelė išeitis yra kvestionuoti patį tvarkymo planą ir jo teisėtumą“, - sako S. Gentvilas.

Siekiant iš esmės išspręsti daugiau nei dešimtmetį besitęsiančias Kuršių Nerijos problemas, šiandien Seimo narių grupė Konstituciniam Teismui pateikė prašymą ištirti, ar 2012 m. Vyriausybės nutarimo „Dėl Kuršių Nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano patvirtinimo“ pagrindiniai punktai atitinka įstatymus ir neprieštarauja Konstitucijai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)