„Kreditoriai vienbalsiai sutarė dėl bankroto ir bendrovės turto pardavimo. „VIPC Vilnius“ dar praėjusiais metais viešai paskelbė nebegalinti užtikrinti, kad kreditorių investicijos bus apsaugotos nuo tolesnių nuostolių, todėl šioje situacijoje bankrotas buvo vienintelis logiškas žingsnis“, – sako S. Poškus.

Anot bankroto administratoriaus, visą bendrovės turtą bus siekiama atiduoti į vienas rankas, o pradinė varžytinių suma bus kiek didesnė nei 11,5 mln. eurų.

Pareiškime dėl žalos atlyginimo, kuris Vilniaus administraciniam teismui buvo pateiktas šią savaitę, teigiama, kad Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublika nesąžiningai vykdė ir vilkino derybas bei priėmė administracinius sprendimus dėl Profsąjungų rūmų ir dėl to bendrovė „VIPC Vilnius“ patyrė 302996,45 euro žalą.

Profsąjungų rūmus įsigiję investuotojai kartu su sostinės savivaldybe ir Lietuvos architektų sąjunga dar 2008 metais paskelbė tarptautinio lygio architektūros konkursą dėl rūmų pritaikymo šiuolaikiniams poreikiams. Jo metu buvo išrinktas geriausias projektas, pagal kurį rūmai ir turėjo būti tvarkomi.

Tačiau per beveik dešimt metų „VIPC Vilnius“ taip ir nepavyko gauti leidimų, būtinų pastato sutvarkymui ir pritaikymui šiuolaikiniams poreikiams.

Per šį laikotarpį Vilniaus miesto administracija nuolat delsė suteikti dokumentus, būtinus pastato tvarkymui. Pasak S. Poškaus, savivaldybė bendrovei taip pat siuntė vienas kitam prieštaraujančius raštus. Pavyzdžiui, raštiškai reikalavo prižiūrėti rūmus ir nedelsiant imtis priemonių, kad jie būtų rekonstruoti, tačiau tuo pačiu metu draudė rekonstruoti ar kapitaliai remontuoti pastatą, motyvuodama tuo, kad jis turėtų būti pripažintas išskirtine valstybės nuosavybe.

Miesto administracija Profsąjungų rūmus taip pat bandė iškeisti į kitą nekilnojamąjį turtą, tačiau to taip ir nepadarė.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)