Du iš konkurso dalyvių - KDS grupė kartu su Lenkijos „Budimex“ ir koncernas „Icor“ - BNS oficialiai patvirtino, jog pateikė paraiškas konkursui. BNS žiniomis, konkurse taip pat dalyvauja Turkijos bendrovė, o paraiškos kol kas nepavyko pateikti Italijos atstovams.

„Turime užregistruotus tris pasiūlymus ir turime dar tam tikrą niuansą, dėl kurio konsultuojamės su Viešųjų pirkimų tarnyba, - vienas užsienio pareiškėjas teigia, jog jam nepavyko pateikti pasiūlymo, nes viešųjų pirkimų sistema nepriėmė užsienietiško parašo. Taigi, tris pasiūlymus turime tikrai, o gal ir keturis“, - BNS sakė R.Šimašius.

Pasak mero, kada bus plėšiami vokai, priklausys nuo Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijų dėl ketvirtojo dalyvio.

„Mes kol kas tuos pasiūlymus turime, vokai dar nėra atplėšti. Esame oficialiai užklausę Viešųjų pirkimų tarnybos dėl šitos situacijos ir vokai bus atplėšti rytoj arba bus padarytas savaitės atidėjimas, jeigu bus pagrįsta ta pretenzija, jog nepavyko pateikti. Rytoj turėsime galutinę informaciją iš tarnybos“, - sakė R.Šimašius.

VPT direktorė Diana Vilytė BNS sakė, kad tarnyba leido savivaldybei pratęsti konkurso paraiškų pateikimo laiką, nes norima, kad jame dalyvautų kuo daugiau tiekėjų.

„Tai didelės vertės projektas, todėl svarbu, kad kuo daugiau tiekėjų dalyvautų konkurse. Mūsų pozicija, - leisti pratęsti konkursą, nes vokai dar neatplėšti, pasiūlymai nežinomi, todėl niekas nenukentės“, - BNS sakė D.Vilytė.

Tai, kad dalyvauja konkurse, trečiadienį BNS patvirtino ir dujotiekių statybos bei nekilnojamojo turto nuomos bendrovė KDS grupė. Jos vadovas Petras Sabalys sakė, jog paraišką pateikė specialiai projektui įsteigta antrinė bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ kartu su Lenkijos inžinerinių ir infrastruktūros objektų statybų grupe „Budimex“.

„Icor“ valdoma inžinerinių tinklų bendrovė „Axis Industries“ BNS patvirtino, kad dalyvauja kartu su įmonėmis „Kauno arena“, kuri būtų objekto valdymo konsultantė, „Venetus Capital“, kuri finansuotų objekto statybas, įmone „Cloud architektai“ ir Australijos architektu Damonu Lavelle'u iš tarptautinės architektų kompanijos „Populous“, kuri projektuoja tarptautinius UEFA stadionus.

Tuo metu „Švyturio“ areną Klaipėdoje ir „Girstučio“ baseiną Kaune valdančios bendrovės „Infrastruktūra LT“ vadovas Vitalijus Kuodis BNS teigė, jog bendrovė nepateikė paraiškos, nors anksčiau planavo tai padaryti.

Vilniaus „Siemens“ arenos valdytojos bendrovės „Universali arena“ vadovas Juras Vėželis BNS teigė, kad buvo svarstoma dalyvauti konkurse, tačiau galų gale paraiška nebuvo pateikta.

Koncesijos konkursas paskelbtas pernai rugsėjo 7 dieną, o kelis kartus atidėtas paraiškų pateikimo terminas baigėsi kovo 1 dieną.

Sutartis tarp Vilniaus savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento bei privataus investuotojo bus pasirašoma 25 metams, o kompleksas priklausys Vilniaus savivaldybei. Planuojama stadiono statybų vertė sieks 88,5 mln eurų (su PVM), iš jų ES lėšos sudarys 33,6 mln. eurų, savivaldybės indėlis - 2,9 mln. eurų. Be to, savivaldybė planuoja skirti dar po 0,5 mln. eurų stadiono išlaikymui kasmet.

Stadiono, komplekse turėtų įsikurti iki 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, kultūros ugdymo centras ir biblioteka, sporto muziejus. Savivaldybė bus atsakinga už vaikų darželio, bibliotekos ir dalies neformaliam ugdymui skirtų patalpų veiklą, departamentas - už sporto muziejų. Už visa kita - patalpų įrengimą, priežiūrą ir naudojimą - atsakys koncesininkas.

Numatoma, kad sutartis su konkursą laimėsiančiu koncesininku įsigalios 2019 metų balandį, tuomet bus pradėtos statybos.