Projekto vystytojas Norbertas Pranckus teigia, kad „Vytautas mineral SPA“ – tai intensyvaus trejų metų darbo rezultatas.

„Turėjome didelę ambiciją – papuošti tiek Birštoną, tiek visą Vidurio Lietuvą išskirtiniu poilsio ir sveikatingumo centru. Birštoną šiam projektui pasirinkome neatsitiktinai. Mus suintrigavo tai, kaip aktyviai kurorto valdžia dirba pritraukdama poilsiautojus. Lietuva turi visas sąlygas tarptautinei sveikatinimo turizmo plėtrai. Didžiuojamės gražia gamta, aukšto lygio medicinos paslaugomis. Esame tikri, kad „Vytautas mineral SPA“ į Birštoną pritrauks dar daugiau svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio“, – sako N. Pranckus.

„Vytautas mineral SPA“ naujam gyvenimui prikels daugiau kaip prieš tris dešimtmečius suprojektuotą, bet taip ir nebaigtą statyti vandens ir purvo gydyklą. Prie projekto dirbusi architektė Viktorija Puodžiūtė sako, kad atgaivinti tokį išskirtinį statinį buvo didelė garbė.

„Tai buvo tikrai labai įdomus postmodernistinės architektūros pavyzdys, kuris ilgą laiką buvo nemylėtas ir neprižiūrėtas. Tik pamačiusi jį supratau, kad pastatas turi labai daug žavesio ir potencialo tapti išskirtiniu. Jo kupolai buvo vienas iš įdomiausių bruožų“, – pabrėžia architektė.

V. Puodžiūtė teigia, kad projektuojant pastatą labiausiai norėta rasti balansą tarp išskirtinio projekto ir šiandienai būtino funkcionalumo.

„Pagrindinis mūsų tikslas buvo kaip įmanoma geriau išsaugoti vertingiausias pastato formas ir detales bei tuo pačiu pritaikyti jį šiuolaikiniam žmogui. Pats pastatas iš tikrųjų labai sudėtingos konfigūracijos, jo erdvės labai įdomios.

Visai tai reikėjo pritaikyti, sušiuolaikinti neprarandant postmodernistinio žavesio. Tai buvo dviguba užduotis“, – pripažįsta architektė.

Ji pabrėžia, kad „Vytautas mineral SPA“ išskirtinis ne tik savo išore, bet ir vidumi. Įėjus pro komplekso duris patariama labai atidžiai apsidairyti ir įvertinti jo išskirtinumą.

„Įėjus į pastato vidų būtina kelti žvilgsnį aukštyn. Būtina atkreipti dėmesį į kupolą ir po juo kabančią žymaus skulptoriaus Kunoto Vildžiūno sukurtą kabančio kolibrio skulptūrą.

Jį ten pakabinti buvo ilgas ir sudėtingas procesas. Kolibris puikiai įsikomponuoja tarp sraigtinių laiptų. Taigi visiems patariu pakelti galvą ir pasigrožėti“, – sako V. Puodžiūtė.

N. Pranckus džiaugiasi, kad intensyvus pasiruošimas, lankymasis užsienio parodose davė savo rezultatus ir komandai pavyko turėtą viziją paversti realybe.

„Mes norėjome, kad šis kompleksas taptų tikra Birštono puošmena, jo vizitine kortele. Tai ambicingas uždavinys, kurį mums pavyko įgyvendinti. Esu tikras, kad tuo labai greitai įsitikins tiek Lietuvos, tiek užsienio svečiai“, – teigia „Vytautas mineral SPA“ vystytojas.

Poilsio ir sveikatingumo kompleksas įsikūrė 9 hektarų dydžio teritorijoje, 100-150 metrų atstumu nuo Nemuno. Daugiau kaip 12 tūkst. kvadratinių metrų ploto komplekse įrengti 166 kambariai, galintys vienu metu apgyvendinti apie 350 gyventojų. Komplekse taip pat veiks trys sporto salės bei Vakarų Europos virtuvės patiekalų restoranas.

Svečiai komplekso paslaugomis mėgautis galės nuo spalio vidurio. Iki tol „Vytautas mineral SPA“ dirbs bandomuoju režimu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)