Lietuvos architektų sąjunga pranešė, kad šį mėnesį vyksiančių „kūrybinių dirbtuvių dalyviai bus kviečiami panagrinėti galimus erdvinės struktūros variantus, „Hanner“ sklypo ryšius su miestu bei gretimais svarbiais objektais: Neries upe, Sporto rūmais, gyvenamaisiais kvartalais, planuojamu teismų kvartalu, žydų kapinėmis“.

Architektai nagrinės pėsčiųjų ryšius teritorijoje, patekimą į ją privačiu ir viešuoju transportu, automobilių statymo klausimą.

Šiemet „Žalgirio“ stadiono kompleksą iš Šiaulių banko už 40 mln. eurų įsigijusi „Hanner“ grupė planuoja čia investuoti apie 200 mln. eurų.

Kaip nurodo sąjunga, apie pusę būsimųjų centro pastatų planuojama skirta valstybinėms institucijoms, pavyzdžiui, ministerijoms, likusią dalį – viešbučiams ir biurams.

Teritorijoje taip pat turėtų būti projektuojamos lokalios reikšmės viešos erdvės, skirtos centro darbuotojams, lankytojams ir miestiečiams. Šios erdvės turėtų būti sujungtos su miesto viešųjų erdvių sistema, turėti ryšį su paupiu bei būsimojo kongresų centro Sporto rūmuose erdve.

Sklype neturėtų būti projektuojama tranzitinių gatvių, prioritetas teikiamas pėstiesiems, su galimybe patekti į teritoriją aptarnaujančiam transportui.

Kaip BNS yra sakęs „Hanner“ savininkas ir valdybos pirmininkas Arvydas Avulis, „Žalgirio“ stadiono teritorijoje planuojamos statybos bus didžiausias dabar „Hanner“ plėtojamas projektas.