„Didžiausia bėda, kad panaikinome nekilnojamo turto registracijos privalomumą. Dabar tu padarei sandorį, nusipirkai žemę ar namą ir tu jo gali neregistruoti 10 metų. Niekas neateina ir nepaklausia. Anksčiau buvo taip: jei per tris mėnesius neįregistruoji, tavo sandoris laikomas niekiniu“, - prisiminė pašnekovas.

„Reikia grąžinti tą tvarką. Na, ne 3 mėnesiai (per tokį laikotarpį anksčiau reikėdavo užregistuoti įsigytą nekilnojamąjį turtą, red.), bent pusę metų. Tai tada nors suregistruosim visą turtą, žinosim, ką turim. Dabar registrų centras pateikia duomenis, bet jie gana netikslūs, todėl, kad pusė turto neregistruota ir jis plaukioja „biesas“ žino kur“, - pridūrė B. Bradauskas.

Vienas nekilnojamo turto objektas turėtų būti neapmokestinamas?

Prieš šešerius metus B. Bradauskas įregistravo vieno nekilnojamojo turto objekto neapmokestinimo projektą. Jo teigimu, žmogus turi turėti gyvenamąją vietą, kuri savininko nekankintų mokesčiais.

Vienas butas, vienas garažas, vienas sodo namas ir panašiai, kur žmogui liko tas palikimas, neturėtų būti apmokestinamas. Bet tada nelabai ką ir gaunasi apmokestinti. Apmokestinimas turto, kurio vertė virš milijono litų, būtų lyg ir gerai, bet nemoka jo, nes per didelis tarifas."

Dabar, pašnekovo teigimu, yra įregistruotas projektas sumažinti neapmokestinamą minimumą iki 750 tūkst. Lt ir tarifą iki 0,5 proc., o ne 1 proc., koks yra šiandien.

„Aš manyčiau, jei priimtume tą įstatymą, mokesčių surinktume daugiau“, - „Žinių radijo“ laidoje „Atviras“ pokalbis teigė B. Bradauskas.

Problemos slypi giliau

Iš mokesčių surinktos lėšos turi būti nukreiptos į infrastruktūros gerinimą, tačiau B. Bradausko nuomone, to per vienerius metus padaryti neįmanoma.

Nors pašnekovas sutinka, kad gyventojai turi matyti, kur surinktus mokesčius panaudoja savivaldybės, visgi B. Bradauskas mano, kad problema yra ne čia.

„Problema prasideda mero statuse. Jeigu meras būtų tiesiogiai renkamas ir jis nebijotų, kad susidėję viena persvara jį nušluos, jis būtų šeimininkas. Jeigu jis išrinktas žmonių, jis tikrai dėtų visas pastangas, kad kuo efektyviau tie pinigai būtų panaudoti ir nebijotų, kad ateis „chebrutė“ ir jį nušluos“, - darė prielaidą Seimo narys.

Visą laidos įrašą galite išgristi čia.