„Tautos rūmų“ idėja visiškai netikiu. Čia yra fasadinio mąstymo reliktas. Jeigu būtų mano valia – padaryčiau ten gražų parką. (...) Tą seną pastatą reikia nugriauti – jis yra absoliučiai nevertingas. Ten turi būri lengvas, miestui draugiškas, visiems prieinamas pastatas. Aš įsivaizduoju ten interaktyvų mokslo muziejų“, - laidoje „Prie pietų stalo“ kalbėjo A. Kaušpėdas.

Pasak architekto, Vilniui trūksta neformalaus meno centro. Juo, A. Kaušpėdos teigimu, galėtų tapti Vilniaus koncertų ir sporto rūmai.

„Jeigu pavyktų Vilniui išpirkti rūmus iš dabartinių savininkų ir leisti pasireikšti jaunimui, kad vyktų nelabai brangūs roko koncertai, įvairios parodos, perfomansai – manau, kad tai veiktų“, - įžvalgomis dalinosi A. Kaušpėdas.

Pasak jo, didelių investicijų Sporto rūmams nereikėtų:

Algirdas Kaušpėdas
„Ir ten nereikia jokių brangių interjerų, viskas ten yra gerai, netgi tos pačios kėdės, kurios dabar yra, gali tarnauti dar 10 metų. Tokiam laisvam, neįpareigojančiam menui tikrai viskas tinka. Reikia tik sutvarkyti higieninius ir priešgaisrinius dalykus pagal naujausius reikalavimus. Konstrukcija ten yra tokia stipri, kad ji atlaikys dar ir 100 metų“, - kalbėjo jis.

A. Kaušpėdo įsitikinimu, Sporto rūmai turėtų būti nekomercinis projektas , kurį galėtų paremti specialūs fondai ir miesto valdžia.

„Tokia veikla, galbūt neatsiperkanti, nereikalaujanti didelių investicijų. Tai yra daugiau vietinių meninių pajėgų palaikymas. Tai yra ne užsienio, gastroliuojantys (pasirodyami – red.), kurie turi atsipirkti – o galbūt ir tam tikri vietiniai festivaliai“, - sakė A. Kaušpėdas.

Visą laidos „Prie pietų stalo“ įrašą galite paklausyti čia.