Verslininkas tikino kurį laiką neskubėjęs ieškoti būsimam darbuotojui apgyvendinimo vietos Lietuvoje, nes tiksliai nežinojo, kada jis prisijungs prie kolektyvo. Tačiau po metus trukusio dokumentų tvarkymo pakistanietis atvyko į šalį, kurioje prasidėjo ne itin sėkminga jo integracija.

Pakistane mūsų ambasados nėra. Apart to, kad jis gavo darbo leidimą, reikėjo gauti ir vizą, kurią gali išduoti tik ambasada. Tai mūsų būsimas darbuotojas skrido į Kiniją, kur pareikalavo dokumentų iš Pakistano. O jų būsimas darbuotojas niekaip negalėjo gauti iš savo gimtinės. Po to jam teko skristi į Turkiją ir tik po metų jis galėjo pradėti darbuotis pas mus“, – pasakojo K. Noreika.

Visgi sunkiausia, pasak K. Noreikos, pakistaniečiui buvo ne atvykti į mūsų šalį, o čia susirasti gyvenamąją vietą: „Važinėjome be jo. Sakėme, kad įmonė garantuoja už apmokėjimą, nuomą, bet bute gyvens užsienietis. Lietuvių reakcija į tai mane labai nustebino. Ne visada sakydavome, kad kolega iš Pakistano, užtekdavo paminėti, kad iš užsienio, ir niekas toliau nesileisdavo į kalbas.“

Išsilavinęs specialistas iš Pakistano Lietuvoje gyvena ir darbuojasi jau pusantrų metų, tačiau gyvenamosios vietos neturi iki šiol. Nors K. Noreika pats bendravo su nuomotojais ir jiems garantavo, kad tai yra kompetentingas ir padorus specialistas, neatsirado nė vieno entuziasto, kuris išnuomotų savo būstą kvalifikuotam atvykėliui.

„Neradome jam buto iki šiol. Tik nakvynės namai ir tai tik su mūsų įmonės garantija bei apmokėjimu priėmė jį. Aš tikėjau, kad Lietuva – tolerantiška šalis, bet praktika parodė, kad ne. Nieko, nakvynės namuose jam neblogai sekasi gyventi. Mes apžiūrėjome 15 butų ir visų atsakymai buvo neigiami vien dėl to, kad asmuo iš užsienio“, – „Žinių radijui“ sakė K. Noreika.

Pasak vyro, daugelis turi susiformavę neigiamą nuomonę apie Pietų Azijos valstybes. Pakistane gyvena apie 140 mln. žmonių, o išpuolių skaičius, palyginus su populiacijos dydžiu, pasak verslininko, tikrai nėra didelis.

„Gerų ir normalių žmonių ten tikrai galima rasti“, – tvirtino K. Noreika.

Visą laidos „Verslo pozicija“ su K. Noreika įrašą galite rasti ČIA.