Panaudojant JESSICA finansinį instrumentą, šios gautos lėšos bus skiriamos daugiabučių namų renovacijos projektams, vykdomiems pagal anksčiau, t.y. iki 2009 m. rugsėjo 1 d. patvirtintą Vyriausybės daugiabučių namų modernizavimo programą, praneša bankas.

Daugiabučių namų būstų savininkai lėšas galės naudoti projektams, skatinantiems taupų ir ekonomišką energijos vartojimą. Šia finansine priemone bus galima finansuoti iki 100 tokių projektų, paruoštų ir patvirtintų „Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros“ (BUPA) iki 2009 m. rugsėjo 1 d..

„Naudodamas JESSICA instrumentą, Šiaulių bankas prisidės prie būsto energijos suvartojimo mažinimo Lietuvos daugiabučiuose, racionalaus energijos išteklių naudojimo. Šiai programai skirtos lėšos turėtų gerokai sumažinti sunaudojamos energijos sąnaudas ir išlaidas už šildymą – tai turėtų paskatinti gyventojus pasinaudoti šiais daugiabučių namų renovavimui skirtais kreditais“, – sakė Šiaulių banko valdybos pirmininko pavaduotojas Donatas Savickas.

Šiaulių bankas ir EIB šiais metais gegužės mėnesį pasirašė pirmąją 6 mln. eurų (20,7 mln. Lt) sutartį dėl daugiabučių namų renovacijos finansavimo pagal JESSICA iniciatyvą. Įgyvendindamas šią priemonę, Šiaulių bankas šiuo metu yra pasirašęs kreditavimo sutartis su viena Panevėžio ir viena Plungės daugiabučių namų bendrija.

Dėl daugiabučių namų modernizavimo projektų finansavimo Lietuvoje JESSICA fondas jau yra pasirašęs tris paskolų teikimo sutartis, iš kurių dvi pasirašytos su Šiaulių banku.