Gegužės 21 d. Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) kreipėsi į savivaldybę dėl šio mokesčio sumažinimo 13-ai sostinės viešbučių, savo narių. Klausimas buvo įtrauktas į Vilniaus miesto tarybos liepos 30 d. posėdžio dienotvarkę, tačiau posėdžiui neįvykus joks sprendimas nebuvo priimtas.

Pasak Evaldos Šiškauskienės, LVRA prezidentės, žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad dalis Vilniaus centre bei senamiestyje esančių viešbučių, priklausančių garsiems verslininkams, bus atleisti nuo mokesčio, daug kam susidarė klaidingas įspūdis, jog sprendimas jau priimtas, tačiau, "deja, iš tikrųjų nieko neįvyko.

„Mokestį jau reikia mokėti, o kada taryba priims kokį nors sprendimą, lieka neaišku“, - teigia ji.

Ir sostinės meras, ir Vilniaus miesto taryba dabar atostogauja. Dariaus Liutkevičiaus, mero patarėjo, teigimu, tarybos posėdis turėtų įvykti tik rugsėjo pradžioje, jo darbotvarkėje turėtų būti ir šis verslui opus klausimas.

Atleidusi 13 Vilniaus viešbučių nuo dalies mokesčio savivaldybė atsisakytų 1,231 mln. litų pajamų. Tačiau, E. Šiškauskienės aiškinimu, jei Vilnius nesuteiks lengvatos, viešbučiai mokesčio naštos gali nebepakelti, nes jis sudarys didelę apyvartos dalį.

Pavyzdžiui, "Stikliai" turi sumokėti 553 984 litus, o tai 11,07 proc. apyvartos, "Centrum" - 605 427 litus (3,8 proc.) ir t. t. Pasak LVRA, pati nekilnojamojo turto mokesčio skaičiavimo metodika esanti ydinga, todėl ji ketina užsakyti išsamią studiją ir inicijuoti Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisą.