Pakeisti stadiono projektinius sprendimus pasiūlė Vilniaus savivaldybės pasamdyti Vokietijos ekspertai „HPP International“.

„Įvertinus ekspertų pateiktus siūlymus, apskaičiuota, kad Nacionalinio stadiono sąmata neviršys 370 mln. litų ribos. Atsisakius arkos ir sumažinus estakadą, sąmatą galima sumažinti 79 mln. litų“, - teigiama savivaldybės pranešime.

„Mūsų tikslas – kuo mažesnėmis sąnaudomis pastatyti kokybišką ir funkcionalų stadioną, todėl atsižvelgiame į pateiktas ekspertų išvadas“, - DELFI aiškino Nacionalinio stadiono darbo grupės vadovas, Vilniaus vicemeras Evaldas Lementauskas.

Jo teigimu, vokiečių ekspertai abejoja lietuvių architektų nuogąstavimais, esą be šios arkos stadiono stogas neišlaikys didesnio sniego kiekio.

Taip yra sakęs stadiono projekto autorius A. Nasvytis, kuris tikino, kad arka virš stadiono nebūtų tik dekoracija: joje būtų sumontuotas apšvietimas, o esant reikalui ji tarnautų kaip stogą stabilizuojantis elementas.

Arka taip pat būtų leidusi tentais uždengti visą stadiono areną.

„Nurodėme projektuotojams perskaičiuoti stogo konstrukcijas, kad žiūrovų tribūnos visada būtų apsaugotos nuo lietaus, o tentų teks atsisakyti. Nieko baisaus - Dainų šventės mūsų šalyje visada vykdavo po atviru dangumi“, - sakė E. Lementauskas. Pastarosiomis savaitėmis užvirė diskusijos ne tik dėl stadiono projekto, parengto prieš dvi dešimtis metų, bet ir dėl kainos.

Kultūros ministerijos manymu, kol stadionas nepastatytas, jame nereikėtų planuoti ir Dainų šventės renginių.

Šeškinės kalvose statomą stadioną tikimasi baigti iki 2009 metų, kai Vilnius taps Europos kultūros sostine, Lietuva švęs vardo paminėjimo tūkstantmetį ir vyks Tūkstantmečio dainų šventė.

Vyriausybė stadionui iš privatizavimo fondo šiemet numato skirti 200 mln. Lt. Nacionalinio stadiono tribūnose turėtų tilpti 25 tūkst. žiūrovų.