Tyrimą atliko Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros tyrėjai dr. Justina Gineikienė, prof. Sigitas Urbonavičius ir Ignas Zimaitis.

„Esame pirmieji pasaulyje, kurie moksliniu pagrindu tyrinėjo kontraversišką religinių simbolių naudojimą reklamoje. Taigi, šis tyrimas yra įdomus jau vien dėl savo naujumo. Tyrimo rezultatai parodė, kad vartotojas tokių simbolių naudojimą reklamoje vertina neigiamai, tačiau religingumas neturi įtakos pačiam tokio produkto pirkimui“, – sako tyrimą pristatysianti Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros darbuotoja ir „IC Baltic” direktorė dr. J. Gineikienė. Tyrime buvo nagrinėtos Lietuvoje skambiai pagarsėjusios reklamos: „Kalnapilio“ reklama, kurioje buvo naudotas rūpintojėlio įvaizdis, ir „Gelbėkit vaikus“ reklama, kurioje vaizduojamas Jėzus, važinėjantis su riedučiais. Tyrimas buvo atliekamas naudojant moderniausią ir labiausiai pripažintą pasaulyje duomenų analizės metodą – struktūrinių lygčių modeliavimą.

Academy of Marketing Science yra nuo 1971 m. veikianti, solidžiausia rinkodaros srities tyrėjus vienijanti profesinė asociacija pasaulyje. Asociacija kasmet skirtinguose Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kanados miestuose rengia keletą mokslinių renginių. Academy of Marketing Science metinė konferencija sutraukia kelis šimtus geriausių pasaulyje rinkodaros srities tyrėjų ir yra žinomiausia bei labiausiai vertinama tarptautinė konferencija šioje mokslo srityje. 2013 m. konferencijos tema: „Rinkodaros idėjos: atrasti naujas ir išgryninti esamas“.

„Dalyvavimas šiame renginyje yra galimybė pristatyti Vilniaus universiteto tyrėjų tyrimus pačiame aukščiausiame pasauliniame lygmenyje ir užmegzti platesnius tarptautinius kontaktus ateities tyrimams“, – teigia dr. J. Gineikienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)