TS-LKD frakcijoje balsuota dėl dviejų kandidatų. Be L.Gadeikio į LRT tarybos narius dar siūlyta televizijos režisierė konservatorė Laima Lingytė. L.Gadeikio kandidatūrą palaikė 20, L.Lingytės - 12 frakcijos narių.

L.Gadeikis yra dirbęs leidiniuose "Literatūra ir menas", "Pergalė", "Lietuvos aidas", "Veidas", "Fortuna privata".

Iš viso Seimas turi patvirtinti keturis naujus LRT tarybos narius, mat dabartinių kadencija baigiasi rugpjūčio mėnesių.

Anot TS-LKD frakcijos seniūno Jurgio Razmos, sutarta, jog vieną kandidatą valdančiųjų vardu teikia didžiausia Seimo frakcija, kitą - kitos trys. Pagal liberalų, liberalcentristų ir Tautos prisikėlimo partijos (TPP) susitarimą, kandidatą į LRT tarybą siūlys "prisikėlėliai".

TPP narės Astos Baukutės teigimu, dėl kandidatūros ketinama apsispręsti penktadienį.

Dar du LRT tarybos narius teiks opozicinės parlamento frakcijos. Pagal preliminarų jų susitarimą, planuojama siūlyti antrą kadencijai pratęsti dabartinių LRT tarybos narių Edmundo Ganusausko ir Audronės Pitrėnienės kadencijas.

Frakcijoms pateikus savo kandidatus, dėl jų balsuos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto, o po to - ir visas Seimas.

LRT taryba yra aukščiausiasis visuomeninio transliuotojo valdymo organas. Ji sudaroma 6 metams iš 12 asmenų - visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų. Keturis tarybos narius 6 metams skiria prezidentas, keturis narius 4 metams skiria Seimas, dar keturis narius, kaip savo atstovus (po vieną), 2 metams skiria šios organizacijos: Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos vyskupų konferencija. Pasibaigus Tarybos nario įgaliojimų laikui, jį paskyrusi ar delegavusi institucija (organizacija) naują narį skiria 6 metams.

Trečiadienį LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius lankėsi TS-LKD frakcijoje dėl finansinės padėties visuomeniniame transliuotojuje.