Kaip BNS sakė fondo pirmininkė Vaiva Žukienė, kaip ir pernai per 5 mln. litų vienu konkursu bus padalinta kultūros, meno, šviečiamojo pobūdžio leidiniams, regionų žiniasklaidos, radijo ir televizijos, internetinės žiniasklaidos, vaikų ir jaunimo kultūrinio švietimo projektams.

Į šiemet papildomai regioninei spaudai skiriamus 3 mln. litų ir kultūrinei numatytus 1,5 mln. litų galės pretenduoti tik nustatytus kriterijus atitinkantys laikraščiai.

Dar apie 1,5 mln. numatyta spaudos platinimui remti, tačiau kol kas, pasak V.Žukienės Vyriausybė nėra apsisprendusi dėl mechanizmo, kas ir kaip į šią paramą galėtų pretenduoti. Dėl praėjusiais metais Visuomenės informavimo įstatymą papildžiusios nuostatos, numatančios, kad valstybė remia žiniasklaidos leidinių platinimą, šiuo metu diskutuojama Vyriausybėje.

"Čia turime pasitvirtinti tvarką ir čia yra diskusiją, kokia tvarką", - trečiadienį žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

Anksčiau kultūros ministras Remigijus Vilkaitis žurnalistams sakė, kad Vyriausybė dėl išaugusios mokestinės naštos ketina paremti visą spaudą. V.Žukienės tvirtinimu, visuotinio spaudos leidimo rėmimo per jos vadovaujamą fondą Vyriausybė neplanuoja - 1,5 mln. spaudos platinimui remti, pagal įstatymą, turėtų būti išdalinta platintojams, ne leidėjams ar redakcijoms.

Vyriausybė keldama mokesčius numatė, kad atsisakius pridėtinės vertės mokesčių (PVM) lengvatų speciali parama turėtų būti skirta kultūros, regionų ir vietos spaudai per Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą.

2008 metais Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas 5,8 mln litų paskirstė 184-iems projektams. Iš viso paramos prašyta 260-iai projektų.

Visuomenės informavimo įstatymas numato, kad valstybė remia ir nacionalinių, regionų ir vietos laikraščių pristatymo (surinkimo, paskirstymo ir pristatymo) prenumeratoriams paslaugų teikimą. Pagal įstatymą, laikraščių pristatymo paslaugų teikėjams gali būti kompensuojama iki 30 proc. patirtų išlaidų.

Nuo sausio spaudai taikomas 19 proc. PVM tarifas, o ne lengvatinis 5 proc. tarifas, kaip iki tol.