"Ar galėjo paskyrimas į tokias svarbias ir atsakingas visuomeninio transliuotojo kanalo vadovo pareigas įvykti be Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo (Martyno Kėvišo tėvo) įtakos, kurią jis turi kaip LNOBT generalinis direktorius, Nacionalinės filharmonijos, Vilniaus festivalių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos tarybos bendradarbis ar narys?", - klausia savo pareiškime dviejų partijų lyderiai.

Neseniai Lietuvos televizijos 2-ojo kanalo direktoriumi paskirtas M.Kėvišas, jų vertinimu, neturi "aiškios dalykinės ir profesinės patirties".

"Jo išsilavinimą liudija tik bakalauro diplomas, įgytas liūdnai pagarsėjusiame tarptautiniame Konkordijos universitete Estijoje. Šiandien šis savo veikla Lietuvoje niekuo nepasižymėjęs, darbo patirties žemesnėse grandyse neturintis 25-metis bakalauras tampa vieno iš svarbiausių televizijos kanalų vadovu", - teigia A. Akstinavičius ir R. Ozolas.

Politikai yra susipažinę su spaudos teiginiais, kad M.Kėvišas atėjo konkurso keliu, tačiau, anot jų, nieko nežinoma apie kitus 13 tokio svarbaus konkurso dalyvius.

Pasak politikų, Martyno Kėvišo paskyrimas LTV 2-ojo kanalo direktoriumi leidžia daryti prielaidą, kad iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomas visuomeninis transliuotojas pajungiamas vienam kultūros verslo klanui.

"Dabar sklindančios kalbos apie galimą LTV 2-o kanalo privatizavimą tai faktiškai patvirtintų, tačiau būtų per vėlu: mokesčių mokėtojų pinigai būtų jau pagrobti. Ar tokia įvykių eiga būtų priimtina?" - klausia A.Akstinavičius ir R.Ozolas.

Kita vertus, jie pažymi, kad pastaruoju metu vis dažniau pastebima akivaizdi visuomeninio transliuotojo eterio cenzūra. A.Akstinavičiaus ir R.Ozolo nuomone, ypač tai ryšku informacinėse LTV laidose, kuomet visuomenei aktuali informacija LTV eteryje visiškai išnyksta arba pateikiama labai rezervuotai.

"Tai verčia pagrįstai nerimauti, kad LRT vadovybė yra įtakojama tam tikrų politinių jėgų ir oligarchinių grupių, o visuomeninis transliuotojas netenka objektyvumo. Akivaizdu, kad tai neigiamai atsiliepia LTV laidų kokybei ir kūrybiškumui, o paties visuomeninio transliuotojo viduje įsigali baimingas prisitaikėliškumas.Visa tai prieštarauja demokratinės, teisinės valstybės ir moralumo principams ir gilina pilietiškumo bei valstybingumo krizę Lietuvoje", - pažymi A.Akstinavičius ir R.Ozolas.

Šaltinis
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją