Socialinių reikalų ir darbo komitete už tai numatantį Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimą trečiadienį balsavo 11 parlamentarų, susilaikė vienas.

Šią pataisą teikė socialdarbietė Rimantė Šalaševičiūtė, konservatorė Paulė Kuzmickienė, frakcijos „Lietuvos gerovei“ narys Algimantas Dumbrava, socialdemokratas Algirdas Sysas ir liberalas Jonas Varkalys.

„Netolygumai („Sodros“ įmokų – BNS) tarp savarankiškai dirbančiųjų yra socialiai neteisinga“, – komiteto posėdyje sakė „valstietė“ Rima Baškienė.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, siūlomi pakeitimai turės įtakos apie 7,7 tūkst. individualių įmonių savininkų, mažųjų ir ūkinių bendrijų tikrųjų narių pajamoms.

„Todėl jiems išlaidos augtų“, – prognozavo ministras. Pasak jo,valstybė papildomai gautų kelis milijonus eurų.

Tuo metu „valstietis“ Tomas Tomilinas pabrėžė, kad „Sodros“ įmokas nuo 50 proc. pajamų ir toliau mokės dirbantieji su verslo liudijimais.

„Valstietė“ Goda Burokienė komitetui siūlė kitą variantą – visiems savarankišką veiklą vykdantiems asmenimis „Sodros“ įmokas skaičiuoti nuo 50 proc. jų gaunamų pajamų. Parlamentarė siūlė iki šios ribos sumažinti besiverčiančių individualia veikla ir ūkininkų įmokoms apskaičiuoti naudojamą pajamų dalį, kuri dabar siekia 90 procentų.

G. Burokienės siūlymui komitetas nepritarė, nurodęs, kad dėl jo „Sodros“ ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetų pajamos sumažėtų 31 mln. eurų, o motinystės socialinio draudimo rūšies deficitas išaugtų 2,7 mln. eurų.

Dėl G. Burokienės siūlymo dar balsuos Seimas, galutinai apsispręsdamas dėl siūlomų pakeitimų.

Dabar individualiai ir savarankiškai dirbantys „Sodros“ įmokas moka skirtingai – vieni nuo 50 proc. pajamų, o kiti – nuo 90 proc.

Vyriausybė pernai siūlė visiems individualiai ir savarankiškai dirbantiems asmenims socialinio draudimo įmokas nuo šių metų mokėti nuo visų gautų apmokestinamųjų pajamų, tačiau tam valdantieji praėjusį gruodį nepritarė.