Tikėtina, kad tokiomis priemonėmis ECB sieks, kad atsigautų euro zonos ūkio augimas ir infliacija Europoje.

Po šių naujienų Vokietijos vyriausybės obligacijų pajamingumas krito, o nuotaikos Europos akcijų rinkose buvo prieštaringos.

Tuo metu svaro kursas svyravo po to, kai naujasis Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas pareiškė, kad dabartinis susitarimas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Bendrijos yra nepriimtinas ir kad pasirengimas neįgyvendinti šio susitarimo dėl „Brexit“ yra svarbiausias naujosios šalies vyriausybės prioritetas.

Lėtėjant infliacijai ir ūkio augimui, analitikai vis dar tikėjosi, kad ECB pareigūnai ketvirtadienio posėdyje praneš apie pinigų politikos krypties pasikeitimą.

Anksčiau akcijų vertės augimą Azijos rinkose sušvelnino abejonės dėl JAV ir Kinijos prekybos susitarimo perspektyvų kitą savaitę ir pranešimas apie masinį darbo vietų mažinimą krizės paveiktoje Japonijos automobilių gamybos milžinėje „Nissan“.

Ketvirtadienį „Nissan“ paskelbė, kad panaikins 12 500 darbo vietų. Be to, įmonės grynasis pelnas pirmąjį ketvirtį krito 95 proc., iki 59 mln. JAV dolerių.