Neseniai moteris atsakė į „Quora“ pateiktą klausimą: „Ar galiu tapti milijardieriumi, jeigu to noriu ir atliksiu visus būtinus darbus?“.

J. Musk atsakymas kategoriškas – ne. Ji teigia, kad „Quora“ skaitytojas tiesiog pateikė blogą klausimą.

„Esate pasiryžęs pasiekti užsibrėžto tikslo? Na ir kas. Dar neteko nuogam plaukioti tarp ryklių šaltame vandenyje. Ar, atsidūręs negyvenamoje saloje, nežinodamas, kur esate, pasruvęs krauju, paniekintas, sumuštas ir žvelgdamasi horizontą, kur nematyti jokios vilties išsigelbėti, vis dar būsite tiesiog pasiryžęs?“, – dėsto buvusi milijardieriaus žmona.

J. Musk negaili vertingų patarimų:

„Nukreipkite savo dėmesį nuo to, ko norite pats (šiuo atveju to milijardo dolerių), ir pradėkite nuoširdžiai ir nuodugniai domėtis, ko nori pasaulis, ko jam reikia. Paklauskite savęs, ar turite pakankamai potencialo jam pasiūlyti ką nors tokio unikalaus, neprilygstamo ir naudingo, kad jūsų negalėtų pakeisti joks kompiuteris, niekas negalėtų jums prilygti, niekas negalėtų pasiūlyti geresnio produkto ar paslaugos ir jus panardinti užmarštin (netiesiogine to žodžio prasme). Kitas žingsnis – ugdykite ir auginkite savo potencialą. Pasirinkime vieną dalyką ar sritį ir tapkite geriausias. Tuomet pasirinkite antrą dalyką ir tapkite geriausias. Kai pradėsite valdyti du pasaulius (pavyzdžiui, inžineriją ir verslą), galite juos sulieti į vieną ir taip pasiekti šių tikslų: a) vienas kitam pristatyti karštų idėjų, sudaryti sąlygas idėjų seksui ir sulaukti daugiau naujų idėjų, kurios prieš tai niekam nešovė į galvą ir b) sukurti konkurencinį pranašumą, nes jūs galėsite laisvai migruoti iš vieno pasaulio į kitą, kalbėti abiem kalbomis, suvienyti atskiras gentis, maišyti skirtingus elementus ir ieškoti įkvėpimo, kol vieną dieną galiausiai jus pažadins nušvitimas, kardinaliai pakeisiantis jūsų gyvenimą“.

„Gyvenimas tikrai žmogui neduoda jo trokštamo milijardo dolerių vien dėl to, kad žmogus nori, ar tiesiog dirba taip sunkiai, kad mano esąs tokios likimo dovanos vertas (pasauliui nusispjaut, ko žmonės nori ar ko jie verti). Pasaulis pinigus duoda mainais už kažką, kas gali būti vertas tokių pinigų ar net daugiau: kažką, kas gali transformuoti konkretų kultūros aspektą, perdirbti senas istorijas ar parašyti naują, kažką, kas gali pakeisti žmonių mąstymą ir pasitarnauti kasdieniniame gyvenime. Nėra vieno aiškaus žemėlapio, plano ar instrukcijos. Daug žmonių dalija įvairiausių patarimų: daug jų blogi, daug gerų ir naudingų, tačiau kiekvienas turi savarankiškai išsiaiškinti, kas geriausiai tinka konkrečiu atveju, nebijoti pažvelgti netikėtu kampu. Teks viską daryti savarankiškai – tol, kol neįgysite charizmos ir kitų savybių, kurios galės pritraukti talentą, kurio jums ir reikia. Turėkite drąsos (jos jums prireiks). Ir sėkmės (be jos taip pat neapsieisite)“, – J. Musk.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)