„Ankstyvųjų derlius pas mane buvo labai menkas dėl sausų orų, visa viltis – vėlyvosios, bet ir jų gali būti mažai dėl lietaus stygiaus“, – agroverslo portalui „Agroeta“ sakė Kėdainių rajone 28 hektarus bulvėmis užsėjęs ūkininkas Rolandas Andrulis.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu žydint augalams lietus yra ypač reikalingas.

Pasvalio rajone dirbantis ir 23 ha ploto bulvėms skyręs Stanislovas Aleksandravičius tvirtino, kad jo laukų normalus lietus nelanko jau mėnesį.

Kai savaitgalį kai kuriuos miestus skandino liūtys, Pasvalio rajone iškrito vos keli lašai. „Jei tokia situacija užsitęs, rudenį bus labai prastas derlius“, – būgštavo ūkininkas.

Šilutės rajone, prie Rusnės, ūkininkaujantis Alvydas Daukintis jau neabejoja, kad šie metai jam bus prastesni nei pernai.

„Mano laukai yra žemumose ir šiemet pavasarį jie labai ilgai mirko vandenyje, o po to užėjus karščiams išdžiūvo, todėl ankstyvųjų bulvių derlius buvo prastas. Manau, ne koks jis bus ir rudenį“, – kalbėjo jis.

Lietaus labai laukia ir Ukmergės rajone ūkininkaujanti Jūratė Gurskienė.

„Kol kas mano bulvės atrodo gražiai, bet jau pasiekta riba, kai ilgiau jos be lietaus netvers ir ims nykti“, – mano ūkininkė.

Ji bulvėms skyrė 9,5 ha. „Kadaise jomis buvau užsėjusi 50 ha, bet tie plotai vis menko dėl mažėjančios paklausos. Kai užsidarė Rusijos rinka, bulvių augintojų reikia dar mažiau“, – „Agroetai“ aiškino J. Gurskienė.

Bulvių derlius laikomas geru, kai iš ha prikasama 30-40 tonų.