Jis Kaune ketvirtadienį prasidedančioje žemės ūkio parodoje „AgroBalt“ susitiks su premjeru Algirdu Butkevičiumi bei žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene.

„Susitikime su Ph.Hoganu ministrė daugiausiai aptars pieno sektoriaus problemas“, - BNS sakė Žemės ūkio ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vedėja Božena Zaborovska-Zdanovič.

Europos Komisijos pranešime nurodoma, kad Ph.Hoganas tikisi iš politikų išgirsti, kokios pagalbos Lietuva tikisi.

„Pasiūlėme įvairių paramos ūkininkams Lietuvoje ir visoje ES priemonių, todėl dabar noriu iš Vyriausybės atstovų, kitų politikų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų tiesiogiai išgirsti, ką dar, jų manymu, galime padaryti, kad paremtume Lietuvos ūkininkus“, – pranešime sakė Ph.Hoganas.

Žemės ūkio ministerija EK prašo, kad ši pieno gamintojams skirtų 75 mln. eurų. Tačiau kovą vykusioje žemės ūkio ministrų taryboje Komisija pasiūlė kitas priemones kaip pratęstą produktų saugojimą, o ne tiesioginį pinigų skyrimą.

Trečiadienį sostinėje Lietuvos pieno gamintojai surengė mitingą, kuriame reikalavo V.Baltraitienės atsistatydinimo bei paramos gamintojams, kurie, pasak jų, už pieną gauna mažiau nei savikaina.