Prieš porą metų surengę Lietuvos ožkų grožio konkursą, pernai ožkas sukvietę pasivaržyti keliose sporto rungtyse, šiemet ramygaliečiai išsikėlė ambicingą idėją surengti respublikinę ožkų olimpiadą. Į šią sporto šventę laukiama atvyksiant iki dešimties gyvulėlių.

Nuo seno auginamų ožkų gausa pasižyminti Ramygala ypač išgarsėjo prieš porą metų, kai šiame nedideliame, greta autostrados „Via Baltica“ esančiame miestelyje buvo surengtas ožkų grožio konkursas. Beje, tais metais Ramygala buvo įvardyta Lietuvos kultūros sostine, o ožkų pasirodymas tapo kultūros sostinės renginių pagrindiniu akcentu. Tąsyk nerimaudami, kad nesusirinks reikiamas skaičius tikrų ožkų, konkurso rengėjai žadėjo leisti jame rungtis ir... merginoms. Tačiau šioms dalyvauti neteko, nes buvo privežta pakankamai ožkų iš Panevėžio rajono ir kitų Lietuvos vietovių. Tąkart konkurse, be gražiausios ožkos, buvo išrinkta ir elegantiškiausioji, ir stilingiausioji, ir labiausiai užsispyrusi bei kitokius titulus pelniusios ožkelės.

Renginys vyks per Jonines

Pernai ožkos rungėsi, kuri greičiau suės kopūsto lapą, įveiks nurodytą sportinę distanciją bei išradingiausiai atliks kitokius pratimus ir menines užduotis. Šįmet ožkų olimpiados sumanytojai keturkojėms prigalvojo pačių įvairiausių jėgos ir valios išbandymų. „Olimpiados dalyvės bėgs dešimties metrų sprinto distanciją, bandys eiti per buomą, varžysis slalomo ir kitokiose rungtyse“, - atskleidė viena ožkų olimpiados organizatorių, Ramygalos kultūros centro direktorė Irena Živilienė.

„Šiemet ožkų olimpiadą surengsime Joninių dieną. Ta diena Ramygalai - ypatinga dėl čia vykstančių Šv. Jono atlaidų“, - teigė I.Žvilienė. Ji sakė iš pradžių nerimavusi, kad vietos klebonui, egzorcistui Edmundui Rinkevičiui nepatiks, jog tokią dieną žmonių dėmesys nukryps į ožkas. Tačiau kultūros centro vadovė pabrėžė, kad dvasininkas mielai pritarė parke šalia bažnyčios vyksiančiam ožkų pasirodymui.