Administracinio teisės pažeidimo bylą išnagrinėjusi teisėja Aldona Tumelionytė nustatė, kad ūkininkas pasipriešino bei trukdė savo pareigas atlikti policijos pareigūnams, tačiau atsižvelgusi į bylos aplinkybes nusprendė skirti švelniausią sankciją. V. Kavaliauskui grėsė bauda nuo 100 iki 500 litų.

Be to, kaip nutarime pažymėjo teisėja, dėl padaryto pažeidimo ūkininkas nuoširdžiai gailisi. "Ką gi, reikės visiems asociacijos nariams susimesti baudai", - po antradienio rytą vykusio teismo posėdžio geros nuotaikos neslėpė V. Kavaliauskas.

DELFI primena, kad incidentas tarp ūkininko ir policijos pareigūnų kilo rugsėjo 7-ąją, kai Vilniuje, kavinėje „Cafe de Paris" V. Kavaliauskas ir jo kolega A. Giedrikas iš Biržų prekiavo ekologiškomis daržovėmis. Netikėtai pasirodę policijos pareigūnai išsivežė vyriškius į komisariatą. Čia po 3 val., praleistų areštinėje, A. Giedrikui buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas dėl neleistinos prekybos, o V. Kavaliauskui – dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams.

„Vyko renginys, kuriame susirinkę gamintojai pristatinėjo savo produkciją „valgytojams". Kadangi tų daržovių buvo atsivežta šiek tiek daugiau, vienas ūkininkas nusprendė jomis paprekiauti šalia kavinės gatvėje.

Greitai prisistatę policijos pareigūnai pareikalavo leidimo prekybai. Bandžiau paaiškinti, kad mes su kavine turime sutartį, galime ją parodyti, tačiau pareigūnai nenorėjo klausyti",- DELFI yra pasakojęs V. Kavaliauskas.

Ūkininkas teisme aiškino, kad nesipriešino policijos pareigūnams ir jų netampė už rankovių, kaip šie rašė savo tarnybiniuose pranešimuose.

„Jie daržovėmis prekiavusį A. Giedriką norėjo vežti į komisariatą, todėl aš atsistojau tarp mašinos ir ūkininko, štai koks buvo mano pasipriešinimas", - sakė V. Kavaliauskas.

„Viva Sol" prezidentas mano, kad policijos pareigūnai neadekvačiai reagavo į A. Giedriko padarytą pažeidimą: „Ar dėl to reikia žmogų vežti į areštinę, juk protokolą siūlėme vietoje surašyti".

V. Kavaliauskas neabejoja, kad gatvėje kilus šurmuliui, kai policijos veiksmais ėmė piktintis žmonės, patruliai nusprendė „pademonstruoti savo galias".

Ūkininkas net nebandė neigti savo kaltės – esą jeigu pareigūnai įsitikinę, kad jis padarė pažeidimą, už tai reikia bausti. „„Nenoriu kovoti prieš policiją, tačiau išreikšdamas pilietinę poziciją likau kaltas", - už padarytą pažeidimą V. Kavaliauskas teismo buvo prašęs jam skirti įspėjimą.