Renatas Pocius tikisi, kad tai amortizuos drastišką energijos išteklių brangimą rinkose ir sušvelnins galutinės kainos augimą vartotojams: „Augimas tikrai bus mažesnis negu 20 proc.“.

„Visi elektros energijos vartotojai – tiek buitiniai, tiek komerciniai – kitais metais sumokės už infrastruktūros paslaugas, už tą reguliuojamą dalį 30 mln. eurų mažiau“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Pocius.

Jis priminė, kad elektros perdavimo, skirstymo, sisteminių paslaugų ir kita reguliuojama tarifo dalis sudaro apie pusę galutinio tarifo.

„Būtent šitą reguliuojamą dalį, kuri apima „Litgrid“, „Energijos skirstymo operatorių“, sumažinome apie 16 proc. summa summarum. Ten buvo pasižiūrėti reguliaciniai dalykai, patvirtintos naujos metodikos (...) visi kiti dalykai, kurie leido, grubiai kalbant, apie 1 centą kilovatvalandei, be PVM, nustatyti mažesnę reguliuojamą paslaugų dalį negu šiandien galiojanti“, – aiškino R. Pocius.

VERT skelbė, kad, pavyzdžiui, elektros sisteminių paslaugų, lemiančių tiekimo kokybę, kaina 2022 metams mažėja 22,7 proc., perdavimo kainos viršutinė riba – apie 5 proc., o skirstymo kainos ribos – 10-24 proc.

„Visos dedamosios, kurios yra reguliuojamos, ir tai, kas priklauso nuo reguliuotojo, kitiems metams yra sumažinta ir mes tikimės, kad tai šiek tiek padės atstverti pačios elektros energijos kaip produkto labai ženklų kainų išaugimą rinkose“, – komentavo VERT pirmininkas.

Pasak jo, taryba dar neturi preliminarių skaičiavimų, koks būtų galutinis kainos augimas reguliuojamiems (nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems) vartotojams, tačiau „augimas tikrai bus mažesnis negu 20 proc.“.

Energetikos ministras Dainius Kreivys trečiadienį pareiškė, kad elektra reguliuojamiems vartotojams, nuo sausio brangs ne daugiau kaip 20 proc., nes reguliatorius rado galimybių dar kiek suefektyvinti įmonių veiklą.

Iki šiol preliminariai skaičiuota, kad elektros kaina šiems vartotojams nuo sausio didės 21 proc.

Seimas linkęs pritarti Vyriausybės planui amortizuoti nuo kitų metų smarkiai didėjančias dujų, elektros ir šilumos kainas gyventojams.