„Palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, benzinas vidutiniškai pabrango 45 proc.“, – BNS sakė kainų stebėjimo portalo pricer.lt įkūrėjas Arūnas Vizickas.

Pricer.lt spalio 14 dieną atliktas tyrimas parodė, kad A95 benzino litro kaina „Jozitoje“ siekė 1,34 euro ir buvo mažiausia Lietuvoje. Po jos sekė „Orlen“ (1,36 euro), „Skulas“ (1,37 euro), „Stateta“ (1,38 euro), „Ecoil“ (1,38 euro), „Neste“(1,39 euro).

Brangiausiai benzinas parduodamas „Viadoje“ ir „Circle K“ – po 1,44 euro. Tai didžiausia jo kaina nuo 2017 metų pradžios, kai portalas pradėjo stebėti degalų kainas.

Dyzelinu pigiausiai spalį prekiavo taip pat „Jozita“ – 1,25 euro, brangiausiai – „Viada“ ir „Circle K“ (po 1,34 euro). Antras pigiausias dyzelino pardavėjas yra „Orlen“ (1,27 euro), po jo sekė „Skulas“ ir „Ecoil“ (po 1,28 euro), „Neste“(1,30 euro) ir „Stateta“ (1,31 euro).

Automobilių dujų litras „Jozitoje“ kainavo 0,7 euro ir taip pat buvo pigiausias, o brangiausiai dujos kainavo „Viadoje“ (0,77 euro).

Pasak A. Vizicko, degalų kainų augimą ypač turėtų pajusti privatūs vartotojai, o ne įmonės.

„Įmonės kurą gauna visai kitokia kainodara: žaliavinė kaina plius suderėtas procentas, tuo tarpu gyventojai – jau su degalinių maržomis“, – aiškino A. Vizickas.

Pasak jo, kita tendencija – kylant degalų kainoms mažėja atotrūkis tarp pigiausių ir brangiausių kuro pardavėjų.

„Jeigu prieš metus tas skirtumas būdavo iki 16 proc., tai dabar jis yra mažesnis nei 10 proc.“, – sakė A. Vizickas.