Darbdavių asociacijai „Confindustria“ premjeras pareiškė, jog šios priemonės bus visų pirma orientuotos į skurdžiausius gyvenančius ir labiausiai pažeidžiamus gyventojus.

„Neįsikišus vyriausybei, elektros kaina kitą ketvirtį galėtų pakilti maždaug 40 proc., o dujų kaina – 30 proc.“, – pareiškė M. Draghi.

„Todėl nusprendėme paskutinį metų ketvirtį visiems [iš sąskaitų] pašalinti dujų sistemos sąnaudas, o namų ūkiams ir mažoms įmonėms – ir elektros sistemos sąnaudas.“

Ministrai šiai ir kitoms priemonėms pritarė vėliau ketvirtadienį įvykusiame vyriausybės posėdyje.

Bendra priemonių rinkinio vertė viršija 3 mlrd. eurų.

Buvęs Europos Centrinio Banko (ECB) vadovas pareiškė, jog daugelis priežasčių, dėl kurių kyla energijos kainos, yra laikino pobūdžio. Tačiau jis taip pat paragino sprendžiant šią problemą imtis ilgalaikių priemonių, taip pat ir Europos lygmeniu, ir, be kita ko, siekti diversifikuoti tiekimo šaltinius.

Italija yra itin priklausoma nuo importo ir suvartoja didelį dujų kiekį. Oficialiais statistiniais duomenimis, Italijoje dujos sudaro apie 40 proc. suvartojamo pirminės energijos kiekio, o, pavyzdžiui, Prancūzijoje ši dalis sudaro apie 15 procentų.

Vartotojų asociacija „Unione Nazionale Consumatori“ pareiškė, jog, norint padėti su sunkumais susiduriantiems namų ūkiams, vyriausybės patvirtintų priemonių negana. Organizacija vyriausybę taip pat ragina sumažinti akcizo mokestį.

Europos ekonomikai atsitiesiant po COVID-19 pandemijos, energijos kainos žemyne sparčiai kyla, o gamtinių dujų atsargų lygis, artėjant žiemai, yra bauginančiai žemas.

Spaudimą bloko rinkai ir namų ūkiams dar didina ES siekis kurti tvaresnę ir mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančią ateitį laipsniškai atsisakant iškastinio kuro.

Europos Komisija (EK) trečiadienį pareiškė esanti pasirengusi patvirtinti „trumpalaikes laikinas priemones“, kurios leistų įveikti pasaulinės energetikos krizės poveikį.