„European Energy“ pranešė Dejūnų kaime įrengsianti devynių vėjo jėgainių parką, kurio bendra elektros gamybos galia sieks 49,5 megavatus (MW). Planuojama, kad komercinę veiklą šis parkas pradės vykdyti pirmąjį 2022-ųjų ketvirtį ir kasmet pagamins maždaug 150 gigavatvalandžių elektros energijos.

„Lietuva turi ambicijų iki 2025 metų vietinės energijos generaciją padidinti iki 50 proc. Naujosios kartos energijos gamyba turi būti žalia, todėl projektai, kaip šis, mums ne tik leidžia žingsniu priartėti prie savo tikslo, bet ir atlieka svarbų vaidmenį stiprinant šalies energetinį saugumą“, – pranešime sako energetikos ministras D. Kreivys.

Danijos ambasadorius Lietuvoje Hansas Braskas pažymi, kad šios šalies įmonės pasaulyje pirmauja būtent ekologiškų technologijų srityje.

„Todėl man malonu matyti, kad Lietuva yra suinteresuota bendradarbiauti su Danijos įmonėmis kovojant su klimato kaita ir gerinant energetinį saugumą“, – teigia H. Braskas.

„European Energy“ vadovas ir vienas iš įkūrėjų danas Knudas Erikas Andersenas sako, kad žaliosios energetikos projektų poreikis auga visame pasaulyje.

„Ne išimtis ir Lietuva, turinti gerą investicinę aplinką ir Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje užsibrėžtą tikslą iki 2050 metų iš atsinaujinančių šaltinių gaminti 100 proc. šaliai reikalingos elektros energijos. Mes turime patirties ir galimybių prie šio tikslo prisidėti“, – teigia „European Energy“ vadovas.

Pasak jo, po statybų starto Anykščiuose, darbai netruks prasidėti ir Jonavos bei Rokiškio rajonuose. Jonavoje bus statomas 70 MW, o Rokiškyje – 66 MW vėjo jėgainių parkas.

„European Energy“ vėjo jėgainių parkų projektai artimiausiu metu įsibėgės ir kituose šalies rajonuose – šiuo metu atliekamos poveikio aplinkai bei sveikatai vertinimo procedūros, vykdomi planavimo darbai. Lietuvoje, anot „European Energy“ vadovo, taip pat ketinama vystyti ir saulės jėgainių parkus.

„Iki 2024-ųjų Lietuvoje planuojame pastatyti vėjo ir saulės jėgainių parkų, kurių bendra galia sieks daugiau nei 1000 megavatų. Šių projektų įgyvendinimas reikšmingai prisidės prie žaliosios energetikos plėtros Lietuvoje“, – sako K. E. Andersenas.

Jo teigimu, „European Energy“, į žaliosios energijos gamybos infrastruktūrą Lietuvoje investuos maždaug 1,5 mlrd. eurų.

Šių metų balandį „European Energy“ pasirašė didžiausią Baltijos šalyse elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį (PPA) su Estijos bendrove „Eesti Energia“. Remiantis ja, „Eesti Energia“ antrinė bendrovė „Enefit Green“ užsitikrino 3,8 teravatvalandės elektros energijos per 10 metų nuo 2023-ųjų. Šis elektros energijos kiekis bus gaminamas keliuose iš Lietuvoje statomų vėjo jėgainių parkų.

„European Energy“ yra pasaulinė atsinaujinančios energetikos kompanija, veikianti 17-oje valstybių, tarp jų – Danijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Italijoje, Brazilijoje bei Meksikoje. Bendrovėje dirba daugiau nei 250 darbuotojų, o jos pajamos 2020 metais siekė 206,9 mln. eurų.

Kompanija skaičiuoja, kad nuo veiklos pradžios 2004 metais jos pastatytų vėjo ir saulės jėgainių parkų investicinė vertė siekia beveik 2 mlrd. eurų.

2018 metais „European Energy“ įsteigė bendrovę Lietuvoje – „European Energy Lithuania“.