Kaip pranešė „Litgrid“, dėl bandymų nuo balandžio 8 dienos 00.01 valandos iki balandžio 9 dienos 00.00 ir nuo balandžio 11 dienos 00.01 iki balandžio 12 dienos 00.00 Lietuvos laiku bus sumažinti tarpsisteminiai pralaidumai tarp Lietuvos ir Latvijos: nuo 1334 megavatų (MW) iki 1270 MW Latvijos kryptimi ir nuo 1199 MW iki 1149 MW Lietuvos kryptimi.

Bandymų metu bus atjungtos keturios Lietuvos ir Baltarusijos elektros sistemas jungiančios 330 kilovoltų (kV) linijos.

„Stabilų Lietuvos elektros sistemos darbą ir elektros tiekimą šalies gyventojams ir verslui bandymų metu užtikrins turimi rezervai, tarpsisteminės jungtys su Lenkija ir Švedija bei tarpsisteminės linijos su Latvija ir Rusijos Karaliaučiaus sritimi“, – teigia „Litgrid“.

Baltarusijos perdavimo sistemos operatorius yra informavęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos operatorius, kad bandymai vykdomi ruošiantis Astravo branduolinės jėgainės eksploatacijai bei numatomai Baltijos šalių desinchronizacijai nuo BRELL.

Nurodoma, kad „Litgrid“ apie bandymus buvo informuota kovo 12 dieną. Įprastai BRELL žiede veikiančios šalys kitus operatorius apie planuojamus tokio pobūdžio bandymus informuoja iš anksto, likus pusmečiui arba daugiau.