Savaitės pabaigoje didžiausią kainų mažėjimą atnešė brangesnes šilumines elektrines pakeitusi vėjo generacija, kuri penktadienį sudarė net 57 proc. visos gamybos Lietuvoje, pranešė elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“.

Kovo 8–14 dienomis vidutinė elektros energijos savaitės kaina Lietuvoje buvo 46,1 euro už megavatvalandę (MWh), Estijoje ir Latvijoje kaina mažėjo 6 proc. iki 43,9 euro už MWh.

„Nuo vasario pabaigos elektros kainos Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, kurios paprastai būna vienodos, ėmė dažniau išsiskirti. Ši tendencija buvo stebima ir praėjusią savaitę. Kainų išsiskyrimas susijęs ir su brangesne elektra Švedijos pietuose, su kuria per „NordBalt“ jungiasi Lietuva, ir su dėl laikinų pokyčių perdavimo tinkluose sumažėjusiu pralaidumu importui iš Latvijos“, – pranešime sakė „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius.

Elektros suvartojimas Lietuvoje mažėjo ketvirtą savaitę iš eilės, o lyginant su praėjusią savaitę buvo 1 proc. mažesnis ir siekė 247 gigavatvalandes (GWh). Elektros gamyba Lietuvoje augo 35 proc., o vietos elektrinės užtikrino 43 proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Bendrai Lietuvoje per savaitę buvo pagamintos 106 GWh elektros energijos.

Šiluminės elektrinės praėjusią savaitę pagamino 36 proc. Lietuvoje generuotos elektros energijos. Vėjo jėgainės pagamino 37 proc., hidroelektrinės – 16 proc., saulės elektrinės 2 proc., kitos elektrinės – 10 proc. elektros energijos. Gamyba šalies hidroelektrinėse per savaitę mažėjo 4 proc., gamyba vėjo jėgainėse augo 23 proc., šiluminėse elektrinėse – 2,5 karto, o kitų elektrinių gamyba mažėjo 17 procentų.