Jungties kokybė išbandyta vamzdyne nuo Širvintų iki Alytaus, dujotiekio slėgis šioje atkarpoje sieks 54 barus, pranešė projektą įgyvendinanti bendrovė „Amber Grid“.

„Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius sako, kad per vienerius metus nuo GIPL statytų pradžios įgyvendinta apie 70 proc. darbų, nutiesta 138 km dujotiekio nuo Širvintų iki Lazdijų rajono. toliau tiesiama likusi atkarpa iki Lietuvos–Lenkijos sienos, ruošiamasi Santakos dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statybai pasienyje.

„Dujotiekis tarnaus daugelį metų, todėl privalome įsitikinti, kad ne tik Lietuvai, bet ir visam Baltijos regionui svarbi dujų jungtis veiks patikimai ir prireikus dujos galės būti transportuojamos maksimaliu pajėgumu“, – sakė N. Biknius.

GIPL dujotiekis
Foto: Įmonės nuotr.

Plieno vamzdžius 165 kilometrų ilgio dujotiekiui už 26,4 mln. eurų pagamino Lenkijos bendrovė „Izostal“, o statybos darbus už maždaug 80 mln. eurų atlieka Lietuvos bendrovė „Alvora“ kartu su „Šiaulių dujotiekio statyba“.

Lietuvoje 114 mln. eurų vertės (be PVM) dujotiekis tiesiamas nuo Jauniūnų Širvintų rajone link Lietuvos-Lenkijos sienos Lazdijų rajone. Projektą numatoma baigti iki šių metų pabaigos.

Daugiau kaip 60 proc. projekto vertės finansuoja Europos Sąjunga. Be to, „Amber Grid“ iš Europos investicijų banko (EIB) liepą pasiskolino iki 65 mln. eurų.