Nemunas Biknius negalėjo atskleisti daugiau detalių apie šį Rusijos bendrovės sprendimą.

„Tiek, kiek parašėme, tiek tos informacijos turbūt šiai dienai galime pasakyti, tokia yra patikrinta dabar (...) Mes gavome informaciją ir tiek“, – BNS sakė N. Biknius.

Pasak jo, anksčiau būdavo panašių epizodinių atvejų kai tranzitas būdavo nutraukiamas atliekant remontus.

„Lietuvai poveikio šiuo metu nėra, mes stebime savo sistemas ir slėgis ant sienos yra toks, koks yra numatytas sutartyje, tos dujos teka iš įvairių krypčių, mūsų vartotojai dėl to visiškai nenukenčia. Mes kaip įmonė irgi turime sutartį „ship or pay“ sąlygomis, na, tos pajamos, kurios yra suplanuotos, jos bus gautos“, – sakė N. Biknius.

Jis negalėjo atsakyti, ar Karaliaučiuje šiuo metu vyksta koks nors remontas, tačiau paklaustas, ar būtų paslaptis, jeigu jis vyktų, atsakė „manau, kad ne“.

Antradienį „Amber Grid“ paskelbė, kad Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ prašymu laikinai stabdomas dujų tranzitas iš Lietuvos į Karaliaučių. Dujos į šią Rusijos sritį tiekiamos tranzitu per Lietuvą iš Baltarusijos. Tranzito stabdymo priežastys nenurodomos.

„Amber Grid“ nurodo, kad tai neturės finansinių pasekmių įmonei.

Pasak „Amber Grid“, dujų srautai į Lietuvą iš Baltarusijos yra stabilūs. Lietuvos dujų vartotojai aprūpinami dujomis ne tik iš Rusijos, bet ir iš Klaipėdos SGD terminalo, Latvijos požeminės dujų saugyklos.

„Amber Grid“ sutartis su „Gazprom“ galioja iki 2025 metų pabaigos, pagal ją dujos gabenamos pagal formulę „transportuok arba mokėk“ (angl. „ship or pay“).

Operatorė nurodė BNS, kad Lietuvos ir Baltijos šalių poreikiams iš Baltarusijos į Lietuvos dujų perdavimo sistemą per Kotlovkos dujų apskaitos stotį 2020 metais buvo įleista apie 10 teravatvalandžių (TWh) dujų. Tai – mažiau nei trečdalis visų pernai į Lietuvą įleistų dujų, skirtų Lietuvai ir Baltijos šalims (33 TWh).

Bendrovė sausio viduryje skelbė, kad pernai į Karaliaučiaus sritį gabenta 24,9 TWh dujų – 4,2 proc. mažiau nei 2019 metais (26 TWh).