Gedimams šalinti buvo pasitelkta daugiau kaip 220 bendrovės ir rangovų brigadų, taip pat sulaukta pagalbos iš miškininkų bei seniūnijų atstovų.

ESO duomenimis, didžiajai daliai – 72 proc. – klientų elektros tiekimas buvo atnaujintas per kelias valandas. Daugiau kaip dvi paras elektros neturėjo apie 2 proc. klientų.

Pagrindinė didžiosios dalies elektros tiekimo sutrikimų priežastis – dėl gausiai iškritusio drėgno sniego išvirtę medžiai ar nulūžusios jų šakos, kurios nutraukė elektros oro linijas. Didžiausią žalą šį kartą patyrė per miškingas teritorijas nutiestos vidutinės ir žemos įtampos oro linijos.

ESO jau anksčiau yra parengęs pasiūlymus dėl elektros linijų apsaugos zonų bei proskynų išplėtimo, kuriuos trečiadienį pakartotinai aptarė su Energetikos ministerija.

Trasų valymui pernai skirta 2,1 mln. eurų – tai yra dvigubai daugiau nei 2018 metais. Šiemet bus išlaikoma ne mažesnė lėšų, skirtų oro linijų proskynų priežiūrai, suma.

Bendrovė yra patvirtinusi tolesnių investicijų planą ir iki 2030 m. į tinklo atnaujinimą bei jo atsparumo didinimą planuoja investuoti beveik 900 mln. eurų, tarp jų oro linijų keitimui į požemines kabelių linijas planuoja skirti per 400 mln. eurų.