V. Poderys BNS patvirtino, kad nuo šios savaitės dirba agentūros vadovo Dariaus Biekšos patarėju. Į pareigas jis priimtas be konkurso.

D. Biekša BNS sakė, kad į šias pareigas konkurso skelbti nereikia, o V. Poderiui pavesta atsakomybės sritis atitinka naujo ministro ir jo komandos kryptį.

„Tai agentūros strateginės plėtros ir elektros energijos saugumo bei patikimumo klausimai, kur naujas ministras ir jo politinė komanda dabar akcentuoja. Jo žinios, ką jis turi iš Seimo komisijos, man tinka, ir mes sutarėm, kas jis pagelbės man“, – BNS sakė D. Biekša.

BNS žiniomis, V. Poderys dalyvavo elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ generalinio direktoriaus konkurse. Nei anksčiau, nei dabar jis BNS sakė šios informacijos nekomentuojantis, tačiau patvirtino, kad iš visų konkursų, kuriuose dalyvavo, atsiėmė savo paraiškas.

Nepartinis, tačiau „valstiečių“ sąraše Seimo rinkimuose 2016 metais dalyvavęs V. Poderys ketverius metus vadovavo Energetikos ir darnios plėtros komisijai. 2016 metų rudenį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jį buvo įvardijusi kaip kandidatą į energetikos ministrus.

V. Poderys yra buvęs Kainų komisijos bei elektros ir dujų perdavimo įmones „Litgrid“ ir „Amber Grid“ valdančių įmonių holdingo „Epso-G“ vadovas.

Energetikos agentūra įsteigta 2018 metų rudenį. Be kitų funkcijų, jai pavesta koordinuoti vėjo energetikos plėtrą Baltijos jūroje bei organizuoti su ja susijusias procedūras – tyrimus bei aukcionus.