Apie tai pranešusi agentūra „Bloomberg“, remdamasi savais padėtį žinančiais šaltiniais, pažymi, jog „Zurich Insurance Group“ yra viena iš nemažo skaičiaus „Nord Stream 2“ projekto draudikių.

Anksčiau skelbta, kad bendradarbiavimą su „Nord Stream 2“ nutraukė Norvegijoje pagrindinę būstinę turinti tarptautinė akredituota sertifikavimo kompanija „Det Norske Veritas Holding“ ir Danijos konsultacijų kompanija „Ramboll“, gavusios JAV Valstybės departamento pastabų dėl Europos energetinio saugumo akto (PEESA) paisymo.

10 mlrd. eurų vertės dujotiekio statybos ties 94 proc. jo įgyvendinimo 2019-ųjų pabaigoje įšalo beveik metams dėl JAV sankcijų, kurias tuomet patvirtino JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Vamzdyno tiesimas Rusijos per metus pertvarkytais specialiais laivais atnaujintas praėjusį mėnesį.

Patvirtiname šių metų JAV gynybos biudžete numatytos griežtesnės ir išplėstos sankcijos prieš Rusijos vadovaujamus dujotiekių projektus „Nord Stream 2“ ir „TurkStream“.

Be Jungtinių Valstijų, dujotiekiui įnirtingai priešinasi tokios Europos valstybės kaip Lenkija, Ukraina, Lietuva ir kitos dvi Baltijos šalys, nuogąstaudamos, kad žemynas gali tapti labiau priklausomas nuo rusiškų dujų tiekimo ir kad Maskva gali juo panaudoti kaip politinio poveikio priemonę.

Baltijos jūros dugnu klojamas „Nord Stream 2“ padvigubintų Vokietijai, Europos didžiausiai ekonomikai, pristatomų rusiškų dujų apimtis. Vokietijos kanclerė Angela Merkel tvirtai teberemia projektą, nepaisydama griežtos kritikos savo šalyje ir už jos ribų.