„Teikiame nutarimą dėl šios komisijos sudarymo ir komisijos poreikis yra ypač aktualus, atsižvelgiant į tai, kad, pradėjus veikti Astravo branduolinei elektrinei, būtina efektyviai spręsti elektros patekimo iš trečiųjų šalių užkardymo ir energetikos sistemos patikimo veikimo klausimus, taip pat valdyti sinchronizacijos projekto įgyvendinimo iššūkius“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė energetikos ministras Dainius Kreivys.

Pasak ministro, komisijai vadovautų ministrė pirmininkė, joje dirbtų Energetikos, Aplinkos, Finansų, Užsienio reikalų, Žemės ūkio, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos, Valstybinės atominės energetikos inspekcijos atstovai, taip pat įmonių, kurios susijusios su energetikos sistema – „EPSO-G“, „Ignitis“, ir „Litgrid“, vadovai.

„Šalia to yra sudaroma darbo grupė prie Energetikos ministerijos, kuri didžiumą dalį problemų spręs vietoje, o pagrindinius klausimus, kurie reikalauja vyriausybinio lygio koordinavimo, teiks komisijai. Lygiai tokia pati komisija veikė ir „Klaipėdos naftos“ terminalo statymo atveju ir ji veikė labai efektyviai“, – sakė D. Kreivys.