Akcininkai taip pat nusprendė, kad šiemet bendras metinis biudžetas bendrovės valdybos narių atlygiui ir papildomoms išlaidoms, skirtoms valdybos veiklai užtikrinti, yra 41,58 tūkst. eurų, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Litgrid“.

Minėtos linijos rekonstrukcijos darbus atlieka rangos konkursą laimėjusios bendrovės „Kauno tiltai“ ir „Litenergoservis“.

Operatorė komentavo BNS, kad skelbiant šį pirkimą, jau buvo numatyta projektavimo metu įvertinti apkrovas ir nuspręsti, ar minėtas tris atramas reikia keisti.

„Atlikta nepriklausoma statinio ekspertizė parodė, kad šios trys atramos laikomosios galios rezervo neturi, todėl priimtas sprendimas jas pakeisti naujomis. Būtinų papildomų darbų įsigijimo galimybė, atvejai ir būdai numatyti su rangovu pasirašytos sutarties sąlygose. Šių papildomų darbų suma – 239 tūkst. eurų“, – aiškino „Litgrid“.

„Litgrid“ balandį paskelbė, kad už maždaug 18 mln. eurų atnaujins 330 kilovoltų (kV) įtampos tinklą pietryčių Lietuvoje – nuo elektrinės Elektrėnuose iki Alytaus.

Tuomet pranešta, kad 60,7 kilometro ilgio linijoje bus pakeistos 207 atramos (iš viso yra 212), laidai, įrengiamas žaibosaugos trosas ir šviesolaidžio kabelis. Darbų pabaiga numatyta 2023 metų rugsėjį, juos iš dalies finansuoja Europos Sąjunga.

Šios linijos rekonstrukcijos rangovo konkursą „Litgrid“ 2019 metų lapkritį paskelbė jau antrą kartą.

„Litgrid“ dabar vykdo pirmąjį iš trijų sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais etapų. Jo metu yra stiprinama ir modernizuojama Lietuvos perdavimo tinklo infrastruktūra, kuri padės geriau integruoti Baltijos valstybių energijos sistemas į kontinentinės Europos tinklus ir elektros rinką.

97,5 proc. „Litgrid“ akcijų valdo energetikos holdingas „Epso-G“, kurį tiesiogiai kontroliuoja Energetikos ministerija.